Táňa Dyková se odhaluje: Drsný postní pobyt a putování do Santiaga

Publikováno 7. 6. 2024

Táňa Dyková, známá česká herečka, nedávno podnikla nevšední pěší pouť z Portugalska do Santiaga de Compostela. Tato duchovní a fyzická výzva trvala deset dní a zahrnovala denní chůzi v průměru 25 kilometrů. „Cesta trvala 10 dní, průměrně jsme ušli 25 kilometrů denně a fyzické krize byly. Ale ten pocit duše a těla je k nezaplacení, žiju z toho dodnes,“ uvedla Táňa pro Blesk.cz.

Plány na další poutní cestu

Společně se svým manželem Vojtou se Táňa těší na další poutní výzvu, tentokrát k poctě svatého Františka z Assisi. Tento plán má pro ně osobní význam, neboť jejich nejstarší syn nese jméno František. „Na podzim bychom chtěli dát další pouť, a to Františka z Assisi, protože náš nejstarší syn je František, ale uvidíme, zda nám to vyjde,“ říká Táňa.

Táňa Dyková neomezuje svůj osobní rozvoj jen na hereckou kariéru. Nedávno absolvovala týdenní postní pobyt, při kterém se zcela vzdala jídla. „Minulý podzim jsem dala postní pobyt, kdy jsem týden byla s nějakou partou lidí, kdy jsme vůbec nejedli, pak mám Wim Hof kurz, a další blázniviny. Mě to prostě baví,“ sdílí své zkušenosti. Metoda Wim Hofa, kterou Táňa praktikovala, zahrnuje techniky dýchání, otužování a meditace.

foto: instagram.com

Zájem o přírodní kosmetiku

Dalším aspektem života Táni Dykové je její zájem o přírodní kosmetiku. Herečka se snaží pečovat o svůj vzhled přírodním způsobem, což je důležité pro její herecké role. „Věřím tomu a sama ji používám. Dokud chci hrát historické postavy, tak si nic nebudu píchat do obličeje, to by nešlo,“ vysvětluje.

Tímto přístupem Táňa Dyková projevuje svůj respekt k vlastnímu tělu a zdraví, což je v souladu s jejím celkovým životním stylem zaměřeným na osobní rozvoj a objevování nových obzorů. Její cesty za sebepoznáním a duchovní naplněním jsou inspirací pro mnoho lidí. Jaké další výzvy a dobrodružství Táňu čekají? To ukáže čas, ale jedno je jisté – Táňa Dyková nezůstane stát na místě.