Tato holčička se narodila s obrovským jazykem a šokovala dokonce i lékaře. Dnes byste ji nepoznali

Publikováno 1. 8. 2023
Autor:

Beckwith-Wiedemannův syndrom (BWS) je genetická porucha charakterizovaná nadměrným růstem, predispozicí k nádorům a vrozenými malformacemi. Nemoc má panetnický výskyt a její prevalence se odhaduje na 1/13 700. Incidence je stejná u mužů a žen s výjimkou jednovaječných dvojčat (u kterých je významná převaha žen).

Matka Madison řekla, že nevěděla o stavu své dcery, dokud neměla náhlý císařský řez dva měsíce před termínem porodu. „Když se narodila, lékaři zjistili, že její jazyk je oovský a je to výsledek BWS syndromu“, řekla.


Na doporučení lékaře šla na operaci jazyka. „Kvůli velikosti jazyka nedokázala vyslovit ani slova jako „máma“ nebo „táta“. Ale teď vidíme u mé dcery výrazný pokrok,“ říká Madison Kienow. Nelze dokonce pochybovat, že tato krásná dívka čeká zářivá budoucnost!

„Jde o největší jazyk, jaký jsem kdy viděl, zvláště u tak malého dítěte“, řekl chirurg. „Díky operaci může mluvit, jíst a začínají jí růst zuby. Chirurgický zákrok mé dcery byl opravdu důležitý!“ řekla matka holčičky.

Matka malé dívky Madison Kienowová je se změnami své dcery velmi spokojena. „Nemohla jsem uvěřit vlastním očím, jak krásně moje malá holčička vypadá,“ řekla. „Moje dcerka se poprvé v životě může usmívat od ucha k uchu a dělá to velmi často!“