Tato olympionička vydražila svoji první medaili, aby mohla zachránit život osmiměsíčního miminka: Tento příběh vás chytí za srdce!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Vavřinec, zítra Zuzana

Svátek má Vavřinec, zítra Zuzana


Tato olympionička vydražila svoji první medaili, aby mohla zachránit život osmiměsíčního miminka: Tento příběh vás chytí za srdce!

Publikováno 2. 5. 2022
Autor:

Doma slyšela o 8měsíčním miminku jménem Miloszek Małyse, který zoufale potřeboval odjet do USA na operaci, která by mu mohla zachránit život. Chlapeček se narodil s vážnou srdeční vadou, jejíž příznaky nebyly v prvních týdnech jeho života odhaleny. 


Pouze transplantace srdce a plic mu může poskytnout šanci na normální život. Chlapcův zdravotní stav je zoufalý, v domovské zemi nemají prostředky k léčbě, ale lékaři na Stanford University Medical Center v Kalifornii se jeho případem mohou zabývat. Bohužel požadují 80% platby předem, což si rodina nemůže dovolit.

Jen týden po návratu z Japonska atletka sdílela na sociálních sítích zprávu, ve které oznámila, že vydraží svou stříbrnou medaili, aby získala dostatek finančních prostředků na chlapečkovou operaci.

O několik dní později se cena vyšplhala tak vysoko, že rodina získala potřebné peníze na cestu do USA i na operaci. Polský obchod Zabka, který medaili vydražil, nakonec oznámil, že jí medaili ponechá. „Moc se nás dotklo mimořádně vznešené gesto naší olympioničky, proto jsme se rozhodli podpořit Miloszkovu finanční sbírku,“ u vedla společnost.

Díky nezištné Marii, Miloszek dostal šanci o svůj život bojovat.

Pokud jste našli v tomto článku něco hodnotného pro vás nebo vás v něčem inspiroval, podpořte nás sdílením. Je to nejlepší způsob, jak podpořit kvalitní obsah. Vy rozhodujete o tom, co letí, děkujeme. 

zdroj: dobrespravy.eu