Tato věc přitahuje klíšťata jako magnet. Nikdy si ji neberte s sebou do lesa
Toto nosí u sebe úplně každý a přitahuje to klíšťata jako magnet!
Již dlouho je známo, že klíšťata navzdory své malé velikosti mohou způsobit obrovské škody na lidském těle. V průběhu let jich je stále více. Při procházce do lesa bychom měli být ostražití a nevystavovat se setkání s nezvaným hostem na těle.
Magnet na klíště
Jen málo lidí si uvědomuje, co klíšťata přitahuje. Většina z nás si neumí představit ani na chvíli odejít z domu bez tohoto jednoho předmětu, ale právě on na klíšťata působí jako magnet.
O čem mluvíme? Samozřejmě o telefonu! Než půjdeme do lesa, bychom se měli zamyslet, jestli ho opravdu potřebujeme – pokud ne, nejlepší by bylo nechat ho doma.
Vědci z University of Life Sciences v Poznani, University of Szczecin, University of Zielona Góra a Szafarik University, University of Technology a Veterinary University of Koszyce provedli výzkum, který je přivedl k šokujícím závěrům.
Během výzkumu se ověřovalo, jak klíšťata reagují na magnetické pole a rádiové vlny. Ukázalo se, že jsou citlivé na vlny s frekvencí 900 MHz. Co to v praxi znamená? Takové vlny produkují mobilní telefony, které vlastní každý z nás.
Jak klíšťata reagují na jiné frekvence, zatím nebylo testováno. Jedno je jisté – jejich magnetický smysl je opravdu silný. Zajímavostí je i to, že rádiové vlny přitahují hlavně ty parazity, které jsou infikovány bakteriemi Borrelia a Rickettsia. Tyto bakterie jsou zodpovědné za přenos nemocí, jako je lymská borelióza.
Klíšťata se nebojí změn
Klíšťata nemají problém přizpůsobit se měnícím se podmínkám.
„Stojí za zmínku, že klíšťata se spolu se svými patogeny vyvíjejí už tisíce let. Mnoho patogenů klíšťat dokáže správně manipulovat se svými hostiteli, měnit jejich metabolismus, plodnost a dokonce ovlivňovat preference prostředí. Zdá se, že některé z nich ovlivňují reakci klíšťat na elektromagnetické podněty, což je činí ještě dychtivějšími než obvykle,” tvrdí vědci.
Když jdete do lesa, nechte telefon doma, abyste nepřilákali kleště.
Sdílejte tento článek svým přátelům na Facebooku.
Nalezli jste chybu nebo překlep v článku? Napište nám ji na [email protected]