Tento trik vám dokáže zajistit zahradu bez šneků. Škoda, že jsem ho neznala už dříve

Publikováno 9. 3. 2023


Šnek se bojí soli, hořčice, rozkvetlé kopřivy, mleté ​​kávy, pepře, vaječných skořápek a superfosfátu (vápna). Namísto superfosfátu můžete použít roztok ze 2 litrů vody a 40 ml amoniaku, kterým musíte ošetřit dané místo.


Hlavním důvodem, proč všechny výše uvedené metody nemusí fungovat, je to, že byl použit pouze jeden jediný produkt a v nedostatečném množství.

Pro efektivní boj proti šnekům je třeba namíchat v dostatečném množství různé druhy produktů, které jsou sice pro zahradu bezpečné, ale pro šneka nepříjemné. Ochranná hranice kolem záhonu by měla být dostatečně široká!

Je vhodné rozmístit kvetoucí kopřivy, stočené do svazku, mírně posypané zeminou. Můžete ji také nařezat – listy zvětší objem a vyplní celý prostor kolem hostitelů.

K ochraně zahrady a záhonů používejte současně 3-4 různé výrobky, například skořápky z vajec, kopřivu, pepř a hořčici.

Pokud používáte vaječné skořápky s menším podílem, nezapomeňte, že tloušťka ochranného pásu musí být minimálně 20 cm! Pokud kolem rostlin nanesete jen jemný prášek, nebude to mít žádný vliv.

Přesto, pokud nemáte dostatek vaječných skořápek, můžete si vyrobit dvě řady, z nichž jedna bude sestávat z kopřivy a druhá ze skořápek.

Můžete vytvořit více takových řad přidáním hořčice, pepře, kávy, vápna atp. Bude to ještě efektivnější! Takové pásy o tloušťce 30-50 cm, zaručeně ochrání rostliny před hlemýžděmi. Tam, kde se nacházejí tyto pásy, by půda neměla být viditelná.

Vhodné je také umístit lapače šneků do rohů záhonu, každých 30 cm, přičemž misku zakopejte do země. Šneci milují alkohol, zejména pivo, jablečný mošt nebo kvašený jablečný džus.

Hnijící jablka můžete jednoduše vyjmout, nasekat, přidat vodu a nechat na slunci. Po několika dnech budou kvasit a výslednou kaši lze použít jako past na šneky.

Pokud se šneci dostali do sklepa, řešení bude mnohem jednodušší.

Sklep jen ošetřete roztokem z 10 litrů vody, ve které je rozpuštěno 200 g kuchyňské soli.

Tato metoda se nedoporučuje na zahradě, protože vysoká koncentrace soli škodí rostlinám!

zdroj: www.napadyarady.sk


Sdílejte tento článek svým přátelům na Facebooku.

Nalezli jste chybu nebo překlep v článku? Napište nám ji na [email protected]