Test vašeho IQ. Najděte skrytou kočku mezi sovami do 10 sekund. Hádankou úspěšně prošlo už 952 tisíc Čechů

Publikováno 25. 6. 2023

Tento rychlý test prověří vaše dovednosti a to, jak si všímáte jednotlivých detailů. Pozorně si prohlédněte sovy na obrázku a zjistěte, kde se mezi nimi kočka skrývá

Jen opravdu bystrí a citliví lidé prohlédnou optické klamy a obrázkové hádanky a řeší své úkoly před termínem. V tomto konkrétním případě by se mezi hlavami sov měla nacházet kočka, kterou od ptáků odlišuje jen malý detail. Přestože se jedná o různá zvířata, jejich rozdíly nejsou tak velké, jak byste si mohli myslet. Podívejte se, jak snadno můžete najít skryté zvíře.

Jak udržet mozek v dobré kondici

Pravidelným procvičováním podobných úkolů a hlavolamů si velmi snadno procvičíte paměť a další dovednosti. Jejich provádění navíc snižuje míru stresu, úzkostných stavů a ​​výskyt depresí. Nabyté zkušenosti se pak využívají k řešení problémů a konfliktů, které vznikají v běžném životě, protože je mnohem snazší najít kreativní řešení.

Kde se používají optické klamy

Nejčastěji se s nimi můžete setkat ve škole, i když v poslední době jsou velmi oblíbené a často jsou sdíleny na sociálních sítích, což vede k jejich dalšímu šíření a sdílení. Primárně se používají ke stanovení úrovně IQ, ale fungují i ​​při rehabilitaci po úrazu hlavy nebo vážném onemocnění mozku. Některé firmy je využívají i ve výběrových řízeních, aby lépe prověřily dovednosti uchazečů o zaměstnání.

Podívejte se na to.


(Otevřete si pokračování článku níže)