Tohle je 7 krásných důvodů, proč by ženy rozhodně měly pít pivo: Některé vás možná překvapí

Publikováno 10. 6. 2024
Autor:


Bojovník proti nachlazení a zánětům

Pivo je bohaté na vitamíny a minerály, jako je hořčík, vápník a selen, které pomáhají chránit tělo před sezónními onemocněními. Obsahuje vysoké množství antioxidantů, které posilují imunitní systém. Chmel, hlavní složka piva, obsahuje molekuly humulonu, jež mají silné protizánětlivé vlastnosti. Humulon inhibuje enzymy zodpovědné za aktivaci zánětlivého procesu.

Lepší pleť

Pivo je vynikajícím zdrojem vitamínů skupiny B, které jsou prospěšné pro pleť. Pomáhá udržovat svalový tonus, zklidňuje pokožku a dodává energii celému tělu. Tmavé pivo obsahuje více živin než světlé pivo, což přispívá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a podpoře trávení.

Foto: freepik.com

Posílení imunitního systému


Nedostatek vitamínů B může být kompenzován pitím piva, které je na tyto vitamíny bohaté. Lidé s vyváženým komplexem vitamínů B mají také nižší pravděpodobnost, že je obtěžují komáři.

Snížení nadýmání

Tmavé pivo obsahuje více vlákniny než světlé pivo. Jedna sklenice tmavého piva (350 ml) obsahuje dostatek vlákniny pro zajištění zdraví trávení, snižuje plynatost a zácpu.

Jarní únava

Pokud se cítíte unavení a podráždění, může to být způsobeno nedostatkem železa v krvi. Tmavé pivo je výborným zdrojem železa a může pomoci vyřešit problémy se spánkem. Pivo je také bohaté na vitamín B12, který je zodpovědný za tvorbu červených krvinek.

Ochrana srdce

Pivo má pozitivní vliv na hladinu cholesterolu, což snižuje riziko srdečního infarktu. Italská studie zjistila, že ženy, které pijí jedno pivo denně, mají o 42 % nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění než ty, které nepijí. Mírné pití alkoholu také pomáhá snižovat riziko rozvoje diabetu 2. typu.

Hydratační účinek

Španělští vědci z univerzity v Granadě prokázali, že pivo má na tělo lepší hydratační účinek než čistá voda. Po cvičení může být pivo lepší volbou než energetické nápoje.

Je tedy pivo opravdu zdravotním elixírem, nebo pouze mýtem?


Sdílejte tento článek svým přátelům na Facebooku.