Tragédie, která otřásla Napajedly: Osudová chvíle pro 84letou ženu, která skončila pod vlakem

Publikováno 14. 4. 2024
Autor:
Foto: mapy/ilustrační foto/koláž: novinkov.cz

Ve středu odpoledne došlo na vlakovém nádraží v Napajedlech k tragické události, kdy vlak spojující Brno a Olomouc srazil čtyřiaosmdesátiletou ženu. Tato nešťastná událost se odehrála krátce po čtrnácté hodině, kdy seniorka přecházela železniční koleje v oblasti, kde je to výslovně zakázáno.

Podle informací poskytnutých mluvčí policie, Monikou Kozumplíkovou, vlak jel v té době plnou rychlostí a strojvůdce, který jel rychlostí 160 km/h, neměl žádnou možnost zastavit nebo situaci nějakým způsobem ovlivnit, aby předešel srážce.

Důsledkem neštěstí bylo okamžité úmrtí ženy, které na místě potvrdila přivolaná koronerka. O smrtelném případu byli následně informováni rodinní příslušníci nebožtíka pomocí policisty specializovaného na krizovou intervenci.

Policie musela na místě nehody uzavřít železniční trať, což vyžadovalo koordinovaný zásah všech složek integrovaného záchranného systému, včetně kompletního nasazení kriminalistů. Provoz byl plně obnoven až před pátou hodinou večer. Vyšetřování, které nyní pokračuje, se zaměřuje na přesné okolnosti a detaily, které vedly k této tragické události.