Tragická sobotní dopravní nehoda: Zemřeli 3 mladíci. Fotografie a video z nehody šokuje

Publikováno 1. 11. 2020

Velmi tragickou dopravní nehodu od sobotního večera vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru České Budějovice.

Po půl sedmé přijal operační důstojník Integrovaného operačního střediska jihočeské policie oznámení o nárazu osobního vozidla do stromu mezi obce Byňov a Nové Hrady, s tím že ve vozidle jsou dva mladí muži bez známek, třetí utrpěl velmi těžká zranění a zdravotníci bojují o jeho život. Na místo jako první přijeli policisté z obvodního oddělení Trhové Sviny, kteří zajistili místo dopravní nehody a přistávací plochu pro vrtulník Letecké zdravotnické služby.

Mezitím se lékaři snažili oživovat spolucestujícího z vozidla, ale bohužel i přes veškerou neodkladnou první pomoc, mladý muž podlehl četným polytrauma.

Po příjezdu dopravních policistů a ohledáním místa nehody zjistili, že řidič (roč. 1998) osobního vozidla tovární značky Alfa Romeo 159, jel po silnici II/154 v uvedeném směru, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, profilu komunikace a vlastnostem vozidla, v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu, poté bylo vozidlo odhozeno na další strom. Následkem této nedbalosti nejen on, ale i jeho dva cestující mladíci, roč. 2001 a 2002, utrpěli zranění neslučitelná se životem a na místě zemřeli.

Komunikace byla do pozdních nočních hodin uzavřena pro veškerý provoz, objízdný směr byl zvolen po okolních silnicích.


Případ vyšetřují zmínění kriminalisté pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti. Ze strany policistů i hasičů byla pozůstalým poskytnuta péče krizové intervence.

Od začátku roku se jedná o nejtragičtější nehodu s vysokým počtem zemřelých na jihu Čech.

Řidiči, zvolněte styl své jízdy, ať se vždy vrátíte v pořádku domů!

POR. BC. MILAN BAJCURA
POLICIE ČR

⇊ Více v galerii ⇊
zdroj: tydenikpolicie.cz