Turistka překročila všechny hranice a dala ruku do vroucího gejzíru. Všichni kolem ztuhli

Publikováno 21. 7. 2023
Zdroj: instagram.com

V Yellowstonském národním parku vyvolala pobouření veřejnosti turistka, která ignorovala základní bezpečnostní pravidla. Její riskantní chování bylo zachyceno na video, které se rychle rozšířilo na internetu.

Chvíle hrůzy v národním parku
Turistka se v rozporu s jasnými pravidly a předpisy parku rozhodla na vlastní kůži vyzkoušet teplotu jednoho z yellowstonských horkých pramenů. Tato rezervace ve Spojených státech je známá svou divokou a nedotčenou přírodou, jejíž horké prameny jsou jedním z nejdůležitějších magnetů pro turisty.

Voda v těchto přírodních gejzírech je extrémně horká, někdy přesahuje 90 stupňů Celsia. Vzhledem k těmto extrémním teplotám je jakýkoli přístup k nim přísně zakázán. Přesto se tento turista rozhodl ignorovat všechna varování.

Překročení bezpečnostních limitů
Z videa, které se objevilo na profilu touronsofyellowstone na Instagramu, je patrné, jak žena středního věku a její muž odcházejí od vyznačené stezky a procházejí zábranami obklopujícími horký pramen. Ostatní turisté na jejich riskantní počínání zděšeně hleděli, upozorňovali, že je to nebezpečné, a volali rangery, ale dvojice byla zcela bez reakce.

Když žena překročila zábrany, vyhrnula si rukávy a začala se přibližovat k okraji horkého pramene. Brzy se ocitla na okraji a muž, který ji doprovázel, se ji váhavě snažil podepřít, když ponořila palec do horké vody. Žena se pak prudce zvedla.


„Je to horké! Je to velmi horké!“ – vykřikla, než se rychle vrátila do bezpečí stezky.

Yellowstonský národní park varuje
Na oficiálních internetových stránkách Yellowstonského národního parku je jasně uvedeno, že voda v gejzírech může způsobit vážné, dokonce i smrtelné popáleniny kvůli teplotám často přesahujícím 92 stupňů Celsia. Přibližování k těmto pramenům je přísně zakázáno a strážci parku pravidelně připomínají, že v důsledku kontaktu s horkými prameny v parku zemřelo více než 20 lidí.

I přes jasně stanovená pravidla a varování se však někteří turisté, jako například tato žena, stále rozhodují riskovat, což může mít tragické následky.