V 15 letech chlapec s autismem postavil nejvěrnější repliku Titaniku pomocí Lega

Publikováno 21. 10. 2024
Autor:


Tento monumentální projekt, vyžadující 65 000 kostek Lego a 700 hodin práce rozložených do více než 11 měsíců, byl proveden podle autentických plánů slavné lodi.


Brynjar s pomocí svého dědečka překonal každou technickou výzvu a přivedl toto působivé stvoření k životu.

8 metrů dlouhá replika Titanicu, důkaz jeho vášně a odhodlání, byla vystavena v několika zemích, včetně Islandu, Švédska, Norska, Německa a nakonec v Muzeu Titanicu v Tennessee v USA.

Tato výstava sklidila nejen obdiv pro svou preciznost a detail, ale sloužila také jako katalyzátor Brynjarova osobního růstu.

Pro něj byl tento projekt víc než jen stavba: bylo to úplné ponoření do světa inženýrství, trpělivosti a vytrvalosti.

Brynjar vyjádřil, že tato zkušenost ho hluboce proměnila, zvýšila jeho sebevědomí a zlepšila jeho sociální dovednosti.

Navíc to bylo inspirací pro další rodiny postižené autismem, což dokazuje, že se správnou podporou a odhodláním mohou autistické děti dosáhnout mimořádných úspěchů.

Brynjarova matka se v rozhovoru podělila o svou hrdost a zdůraznila důležitost sdílení tohoto úspěchu, aby povzbudila ostatní rodiče a ukázala, že je možné pomoci autistickým dětem překonat problémy, kterým čelí.

Tento příkladný příběh nejen zdůrazňuje sílu vášně a kreativity, ale také pozitivní dopad vytrvalosti a podpory rodiny v životě mladého autistického jedince, jakým je Brynjar Karl Birgisson.


Sdílejte tento článek svým přátelům na Facebooku.

Nalezli jste chybu nebo překlep v článku? Napište nám ji na [email protected]