Víte kdo má na této křižovatce přednost? Skoro 95% lidí s tím mělo problém
Novinkov.cz

Dnes má svátek Jonáš, zítra VáclavVíte kdo má na této křižovatce přednost? Skoro 95% lidí s tím mělo problém

Publikováno 4. 5. 2023

Na sociální sítě se dostal nový kvíz, který potrápil hlavu ne jednoho řidiče. Na první pohled se zdá, že tato záludná otázka nemá ani odpověď. Zkuste to i vy! Odpověď naleznete v článku.

S touto hádankou přišli Royal Automobile Club v Queenslandu, kteří na své sociální síti zveřejnili ilustraci, která představuje jistou dopravní situaci. Otázka zněla tradičně jednoduše. V jakém pořadí pojedou auta na křižovatce?

Jak vidíte na ilustraci jsou 4 auta, která jsou barevně rozlišena. Jednotlivé šipky před nimi ukazují směr, kterým se auta chtějí vyjmout. To znamená, že modré auto chce jet rovnou přes přerušovanou čáru, červené vozidlo odbočuje vpravo, za ním se nachází auto oranžové. Žluté auto se dokonce kříží s oranžovým. Jak tedy tuto, na první pohled jednoduchou křižovatku ve tvaru T vyřešit?

>

Na sociální síti procházeli uživatelé s různými teoriemi. Mnozí však tvrdili, že žluté vozidlo nepřejíždí přes žádnou čáru, za ním tedy pojede rovnou modré, protože červené vozidlo spolu s oranžovým jsou limitovány dopravní značkou.

Správné řešení: (Otevřete si pokračování článku níže) Pokračování článku si otevřete níže.

Doporučené k přečtení: