Vítězkou soutěže krásy se poprvé v historii stala trans žena: Lidstvu posílá důležitý vzkaz!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Soběslav, zítra Roman

Svátek má Soběslav, zítra Roman


Vítězkou soutěže krásy se poprvé v historii stala trans žena: Lidstvu posílá důležitý vzkaz!

Publikováno 3. 7. 2021
Autor:

+ 8 fotek+ 8 fotek

Obrovským krokem pro trans komunitu se stalo nedávné vítězství trans ženy v soutěže krásy miss! Sedmadvacetiletá Miss Nevady Kataluna Enriquezová nemá ani tak radost z výhry, jako z toho, že může bojovat díky ní za práva členů její komunity. 

„Je to úžasné. V USA právě probíhal měsíc na podporu LGBTQ+ komunity. Je to pro nás výjimečný okamžik,“ uvedla vítězka soutěže krásy. Enriquezová se zapsala do historie. „Jsem první trans žena, navíc tmavé barvy pleti, která vyhrála. Je na čase, aby naše hlasy byly vyslyšeny,“ vyjádřila se podle portálu cnn.iprima.cz Miss Nevady. Enriquezová se stane taktéž první trans ženou, která se zúčastní na podzim soutěže Miss USA, kde bude reprezentovat Nevadu, ale především svou milovanou komunitu.

„Když jsem byla mladší, doufala jsem, že jednou na pódiu Miss USA uvidím někoho, jako jsem já. A stalo se, jen jsem to musela být já sama,“ dodala Enriquezová, která je na sebe opravdu hrdá a to ne kvůli výhře, ale především pro to, že chce dodávat ostatním trans ženám sebevědomí a dát jim najevo, že jsou tu pro sebe! Takové vítězství by dokonce mohlo někomu i zachránit život. Někomu z trans komunity, kdo bojuje se šikanou a depresí kvůli chování okolí.

„Prohlížela jsem si její příběh na Instagramu a u jedné z reakcí byl hashtag: ,Vyhrála jsi pro nás‘. A je to tak. Zajímalo by mě, jestli si ten význam uvědomuje,“ řekla Selena McAteerová, rovněž transsexuální žena. „Včera večer tu soutěž mohla sledovat mladá trans dívka. Mohla být sklíčená nebo v depresích, protože v médiích nevidí zastoupení lidí jako je ona. Když viděla, kdo zvítězil, mohlo ji proběhnout hlavou: ,Panebože, vždyť ona vypadá jako já‘. Dává mi to velkou naději,“ dodává k tomu všemu, přičemž její názor chytil za srdce každého z této komunity.

Podívejte se na vítězku Miss Nevada do naší galerie: