Vytvoření domácí pasti na komáry z PET lahve. V létě je odpudí na kilometry daleko, 1000x silnější než kupovaný repelent

Publikováno 25. 6. 2023

Spreje a chemikálie

Samozřejmě si můžete zakoupit některý z běžně dostupných sprejů nebo repelentů. Zejména insekticidní postřiky (tzv. insekticidy) však často nejsou pro pravidelné používání příliš vhodné. Zvláště pokud máte doma chlupaté mazlíčky nebo malé děti. Existují ale i jednoduché bezpečné metody, které vás komárů nadobro zbaví. Budete potřebovat 1 velkou prázdnou PET láhev, 1 hrnek vody, droždí a cukr.

Jak to udělat?

Horní třetinu láhve odřízněte nožem. Zalijte vodou, přidejte cukr a droždí, dobře promíchejte nebo pokud možno protřepejte. Odšroubujte uzávěr lahvičky a hrdlem nahoru jej zatlačte zpět do zbytku lahvičky. Zkontrolujte, zda je opravdu těsný a zda nejsou žádné mezery. Vše zafixujete lepicí páskou.

Jak ji používat a kam ji umístit?

Nyní je domácí past připravena. Reakcí kvasinek a cukru vznikají plyny, kterým komár prostě neodolá. Proleze dírou, aby se dostal k lahodnému obsahu, ale nikdy nevyjde ven. Po chvíli se v tom prostě utopíte. Toto zařízení lze navíc vyrobit vícekrát a jednoduše umístit někam na zahradu. Takovou láhev si můžete vzít i na dovolenou, do kempu nebo na rybaření. Příprava zabere pár minut.

co je magie?

Komáři hledají oxid uhličitý, který vydechujeme. Jeho přítomnost prostě znamená lidi. Zejména při větrání komáři zjistí, že vnitřek místnosti je „živý“, a tak proklouznou závěsem a usadí se v něm. Pak je tu všechno to bzučení, které vás v noci drží vzhůru. Nebo se pořád plácáte po těle, abyste se zbavili otravného hmyzu. Tato past je vlastně simulací lidského výdechu, bohužel pro komáry je jednosměrná.

Komáři v České republice

Nejvíce jich najdeme v okolí řek a jiných vodních ploch, v lužních lesích. Nejčastěji k lidem chodí komár křiklounký, komár obtěžující žije přímo s lidmi.

Zdroj: Nově


zdroj: svetkreativity.cz