Vzpomínáte si na Jorgu Kotrbovou: Dnes už nehraje, je z ní však multimilionářka!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Roman, zítra Vavřinec

Svátek má Roman, zítra Vavřinec


Vzpomínáte si na Jorgu Kotrbovou: Dnes už nehraje, je z ní však multimilionářka!

Publikováno 4. 7. 2021
Autor:

+ 7 fotek+ 7 fotek

Jorga Kotrbová patřila mezi největší herecké hvězdy 80. let, kdy se proslavila především v pohádkách Zlatovláska, Honza málem králem a komedii Pátek není svátek. Jen málokdo však ví, proč hereckou kariéru pověsila na hřebík. O konci její kariéry píše web zeny.iprima.cz

Jorga Kotrbová ukončila kariéru herectví kvůli penězům. Paradoxně ne kvůli jejich nedostatku, ale kvůli majetku! V 80. letech patřila mezi největší herecké hvězdy, které byly nejčastěji obsazovány do filmů. Jenže po revoluci její aktivita začala pomalu upadat, až nakonec kariéru herectví pověsila na hřebík. Naposledy si ve filmu zahrála v roce 2003 a od té doby řekla, že se před kameru již nikdy nepostaví.

Hlavním důvodem byly peníze – sama už neměla zapotřebí vydělávat. Zdědila totiž se svými sourozenci milionový majetek, stala se spolumajitelkou několik činžovních domů v Praze a jelikož měla peněz dostatek, rozhodla se, že si začne užívat života naplno. Okamžitě si začala plnit své sny a jelikož milovala odjakživa koně, pořídila si ranč na Liberecku, kde žije a věnuje se farmářství. Společně s ní tam žije i její dcera Julie.

Herectví ji proslavila, ale kdybyste se jí na něj dnes zeptali, poslala by vás k šípku. Je to pro ní uzavřená kapitola, o které se nehodlá bavit. „Užívám si dětí, vnoučat, venkova, přírody, zvířat a jsem spokojená. Chci si užít života bez cizích očí. Rozhovory už nedávám, nejsem veřejná osoba,“ uvedla Kotrbová pro ženy.iprima.cz. Ačkoliv patřila mezi nejkrásnější herečky v Česku, s láskou měla často problémy a štěstí v ní nikdy nenašla. Všechna její manželství bohužel nevyšla. Ze vztahů má však dvě dcery a jednoho syna. Mezi její nejslavnější role patří Zlatovláska, Honza málem králem nebo komedie Pátek není svátek.

Podívejte se do naší galerie na kariéru Jorgy Kotrbové: