Žák čtvrté třídy zpívá na talentové soutěži píseň Imagine. Při posledním tónu se všichni rozplakali…

Publikováno 31. 5. 2023
Autor:

Jednou z největších výhod, které internet nabízí, je možnost zviditelnění. Mluvíme o tom, že na jednotlivce, jejichž talent a schopnosti by jinak v uplynulých desetiletích zůstaly relativně nepovšimnuty, se vrhá světlo reflektorů. Platformy jako YouTube, TikTok a Facebook jsou v tomto směru dokonalé, protože dávají lidem možnost zajistit, aby jejich chvíle na výsluní vidělo a obdivovalo publikum, o kterém by se jim sotva mohlo zdát.

To byl určitě případ Adama Kornowského, žáka čtvrtého ročníku základní školy Lakeside ve městě Chisago City ve státě Minnesota. Ještě v roce 2018 Adam vystoupil na pódiu malé místní talentové show. Jeho plánem bylo zazpívat populární klasiku. Doufal, že ho publikum dobře přijme. Jeho osudem zřejmě bylo, že se prakticky přes noc stal online senzací…

Tehdy desetiletý Adam údajně hrál na klavíru od svých pěti let. Rozhodl se vyzkoušet své schopnosti na malé talentové soutěži, která se konala v jeho místní škole a zahrál skladbu Imagine od Johna Lennona. Myslím, že se všichni shodneme na tom, že ačkoli je Imagine nepochybně neuvěřitelná skladba, není to zrovna skladba pro začátečníky, kteří by měli zkoušet své štěstí.

Tato kultovní skladba, která vyšla v roce 1971, získala celosvětovou slávu a povzbuzovala k poselství světového míru, aniž by hranice rozdělovaly národy a náboženství rozdělovalo lidi. Jak si lze představit, předvést píseň před živým publikem ve věku pouhých 10 let není jen tak. Adam byl však odhodlán jít do toho a zkusit to stejně a my jsme mu za to naprosto vděční.

Podívejte se na to.


(Otevřete si pokračování článku níže)