Zde je 6 věcí, které před námi pohřební služby tají. Stojí za to o nich vědět

Zde je 6 věcí, které před námi pohřební služby tají. Stojí za to o nich vědět

Publikováno 12. 1. 2023
foto: facebook.com

Není těžšího zážitku v životě člověka než odchod milované osoby a nutnost vypravit pohřeb. Když rodina nejvíce potřebuje klid a podporu, musí se zabývat přípravou pohřbu a vyřizováním všech formalit.

Proto se mnoho lidí spoléhá na to, že se o poslední rozloučení postarají pohřební ústavy. Podle výpočtů Polské komory pohřebnictví dosahuje průměrná cena pohřbu již 8 tisíc zlotých, zatímco pohřebné činí pouze 4 tisíce zlotých.

Je známo, že pohřební společnosti chtějí co nejvíce vydělat, ale stojí za to vědět, co svým klientům často neříkají.

6 věcí, které před námi pohřební společnosti tají

Levné rakve existují

Truhly se vyrábějí z různých druhů dřeva a nejspíš uslyšíte cenu jedné z nejdražších. Je pak těžké smlouvat a kalkulovat, ale je dobré si uvědomit, že existují i levné rakve, a pokud byste se měli zadlužit, je lepší požádat o levnější variantu. Pro zesnulého to nebude mít žádný význam.

Balzamování není nutné

Cílem balzamování je vpravit do těla chemické látky, které zpomalí proces rozkladu. Umožňuje uchovat mrtvolu v dobrém stavu po delší dobu, ale může být nákladná. Pokud se však rakev nebude otevírat, je balzamování zbytečným výdajem.

Tělo nemusí být prezentováno

Rakev nemusí být v kapli, můžete požádat, aby byla přinesena pouze na místo pohřbu.

Vyberte si rakev sami

Nespoléhejte se na pohřební službu. Zajděte do haly, kde jsou prezentovány, prohlédněte si další modely a porovnejte ceny.

Zvláštní vlastnosti rakví

Pracovníci nabízejí dražší rakve, které mají zpomalit proces rozkladu, zatímco tyto „speciální funkce“ se omezují na gumová těsnění, která dělají pravý opak. Vlhkost a plyny uzavřené na malém prostoru způsobují rychlejší rozklad těla a rakev může explodovat.

Nové oblečení není nutné

Mnoho lidí si myslí, že je nutné mít speciální oblečení. Zatím to není pravda. Zaměstnanci vědí, jak zajistit, aby ten, který poskytnete, vypadal na zesnulém dobře.