Zlata Adamovská oslavila 64. narozeniny: Herečka vypadá fantasticky a prozradila, jak si udržuje mladistvý šmrnc

Publikováno 11. 3. 2023
Autor:

Zlata Adamovská se herectví začala věnovat v sedmdesátých letech minulého století. Během své kariéry ztvárnila obrovské množství rolí.


Zlata Adamovská / Zdroj: youtube.com

Fanoušci si pamatují film Mladý muž a bílá velryba, ve kterém si zahrála roli dívky Nadi. Nebála se svléknout před kamerami, v tomto filmu se ukázala v podprsence a plavkách. Ve snímku hrála s Janou Brejchovou.

Se svou starší kolegyní si povídala o jejich práci, ale také o péči o pleť. Tehdy od ní dostala dobré rady. Brejchová jí vysvětlila, že herečka musí dobře vypadat, protože je to důležité pro její práci, živí se tím.

Jana Brejchová a Zlata Adamovská / Zdroj: ČTK, Super.cz


Upozornila například na odličování, to dělá vždy po představení nebo po nějaké party. Adamovská přirovnala péči o pleť k péči o kožené boty. Pokud se člověk o ně nestará, tak budou popraskané a budou vypadat špatně. Péče o pleť je proto důležitá, aby člověk vypadal hezky.

Navíc nedávno prozradila, co dělá, aby se cítila dobře. „Snažím se nacházet způsoby, jak si dobíjet energii. Je to třeba relax v přírodě, práce na zahradě, pobyt v lázních anebo třeba cestování,“ řekla pro Super.cz Zlata Adamovská.

Zlata Adamovská / Zdroj: youtube.com

To podle ní pomáhá vyčistit si hlavu a poté už se člověk bude těšit na práci. Teď už nepracuje jako dřív, potřebuje častěji odpočívat, a tak si vše plánuje. Nesnaží se svůj věk tajit, umí stárnout s grácií a vrásky ji vůbec netrápí, je to prostě život.

zdroj: zivot.org