Artur Štaidl otevřel dveře do soukromí a připustil i to, že život po boku Ivety Bartošové nebyl příjemný

Publikováno 14. 4. 2024
Foto: youtube.com / koláž: novinkov.cz

Před deseti lety, 29. dubna 2014, tragicky zemřela Iveta Bartošová, která se proslavila svým působivým hlasem i dramatickým osobním životem. Její životní příběh inspiroval k vytvoření minisérie „Iveta“ a k nedožitým 58. narozeninám byl vydán dokument „Málo mě znáš“, v němž se blízcí a přátelé zpěvačky dělí o své vzpomínky.

Dokument „Málo mě znáš“, který natočil režisér Tomáš Klein, přináší intimní pohled na Ivetin život prostřednictvím vyprávění těch, kteří ji znali nejlépe. Mezi nimi je i její syn Artur, který ve filmu poprvé otevřeně mluví o svých pocitech a zkušenostech s matkou, stejně jako o obtížích, které mu přinesla její sláva.

„Vzpomínky na dětství mám smíšené, škola byla kvůli mamince někdy těžká,“ sdílí ve filmu Artur, který se do té doby o životě s proslulou matkou vyjadřoval spíše zdrženlivě. Přesto si pamatuje i krásné momenty: „Společně jsme často zpívali, hlavně o svátcích.“

Foto: youtube.com / koláž: novinkov.cz

V dokumentu se objevují i další významné osobnosti, jako Vendula Pizingerová, která vzpomíná na své rozhodnutí přemluvit Ivetu k účasti v muzikálu Dracula, což dnes považuje za chybu. Tereza Pergnerová, jejíž otec psal pro Ivetu texty, s obdivem vypráví o tom, jak byla zpěvačka jemná a charismatická.


Celý dokument přináší komplexnější pohled na život a odkaz Iveti Bartošové a ukazuje, jak hluboké stopy zanechala v srdcích těch, kteří ji znali.