Věra Mikulcová promluvila o vzhledu a kritice: Vyháněli ji z dámských záchodů

Publikováno 10. 6. 2024
Autor:
Foto: instagram.com / Koláž: novinkov.cz

Vizáž a neuvěřitelná síla Věry Mikulcové si získaly respekt a obdiv na celém světě, a to nejen mezi sportovními nadšenci, ale i mezi těmi, kdo oceňují pevnou vůli a vytrvalost. Jak se však za úspěchem jedné z nejsvalnatějších žen planety skrývá nejedna trnitá kapitola, odhaluje autobiografie, kterou nedávno představila v Praze.

V zimě v jednom pochmurném předvánočním večeru se v Praze konala slavnostní akce, na které Věra Mikulcová pokřtila svou autobiografii s názvem Věra Mikulcová: Příběh kulturistky. Přestože program večera trval celkem tři hodiny, Mikulcová si našla čas na své fanoušky, se kterými se ochotně vyfotila a podepisovala knihy.

Kde její příběh začíná? Jak silná vůle a odhodlání formují jednu z nejvýraznějších postav světové kulturistiky? To vše a mnohem více se dozvíte v knize, která odkrývá nejen lesk medailí, ale i temnější odvrácenou stranu vrcholového sportu.

Věra Mikulcová byla od mládí fascinována kulturistikou. Její zájem o tento sport započal v době, kdy se zotavovala ze zranění utrpěného při basketbalu. Přestože kulturistika není běžně pokládána za typicky ženský sport, našla v ní cestu k fyzické i duševní síle. Stala se pro ni vášní, která ji dovedla až na světová pódia.

Foto: instagram.com

Aby dosáhla takto impozantní svalové hmoty, neobejde se bez nesmírné dřiny v posilovně a přísného dietního režimu, který zahrnuje také užívání speciálních doplňků stravy. „Bohužel je doba jaká je. Vrcholový sport se dělá na určité úrovni a každý člověk dosáhne svého maxima a pak se už dál nehnete,“ povzdechla si Věra při rozhovoru pro Blesk.cz.


Život vrcholové kulturistky však není jen o medailích a titulech. Věra zažívá také chvíle, které by většina raději zapomněla. V knize odhaluje těžkosti, jako například diskriminaci, se kterou se často setkává kvůli svému svalnatému vzhledu. „Když jsem ještě nebyla známá a vstoupila na dámské toalety, mnoho žen hned spustilo: „Tady ne, tady vedle! Teď už naštěstí chodím normálně,“ vzpomíná s úsměvem Věra.

Sociální sítě, které mohou být zdrojem podpory, se pro ni staly i místem, kde čelí negativním komentářům a hejtům. Všem těmto kritikům má Věra však jedno poselství: „Než mě budete soudit, přečtěte si mou knihu.“

Foto: instagram.com

Její titul vicemistryně světa v kulturistice potvrzuje, že cesta k úspěchu je křivolaká a plná překážek. Přesto Věra Mikulcová neztrácí naději a nadšení, a svým příkladem inspiruje další generace nejen sportovců, ale i těch, kdo se nebojí jít za svým snem, i když cesta k němu vede trním.

Příběh Věry Mikulcové je především o odvaze, odhodlání a pevné vůli nevzdat se i přes nepřízeň okolností. Její autobiografie Věra Mikulcová: Příběh kulturistky není jen knihou pro fandy kulturistiky, ale inspirací pro všechny, kdo čelí výzvám a hledají cestu ke svému vrcholu.