Co se stalo s Jennifer Grey z Hříšného tance? Kvůli jediné věci téměř zmizela ze světa Co se stalo s Jennifer Grey z Hříšného tance? Kvůli jediné věci téměř zmizela ze světa

Co se stalo s Jennifer Grey z Hříšného tance? Kvůli jediné věci téměř zmizela ze světa

Publikováno 5. 9. 2023
Zdroj fotografie: youtube.com

Jennifer Grey, která hrála „Baby“ v ikonickém filmu Hříšný tanec, měla podle předpovědí výrazný obrat v kariéře. To se ovšem nestalo. Namísto toho vše změnila tragická nehoda, která ji přinutila definitivně se obrátit zády k filmovému průmyslu.

O několik desetiletí později, Jennifer Grey konečně otevřela strašné období v jejím životě, které jí navždy zanechalo jizvy…

Žádní velcí herci, neznámý režisér a celkově nízkorozpočtový film.

Přesto, právě v momentě, kdy se Dirty Dancing dostal na velkou obrazovku v srpnu 1987, producenti a herci věděli, že dokázali něco obrovského. Pro hlavního muže Patricka Swayzeho byl úspěch okamžitý. Stal se teenagerským idolem a sexuálním symbolem a získal role ve velkých filmech jako Ghost a Donnie Darko.

Ale jeho hvězda Jennifer Grey nebyla na dobrém místě, když měl film premiéru, a brzy úplně zmizela. Mezi rozruchem a oslavami byla Jennifer Grey pryč tak rychle, jak se objevila.


A herečka dlouho, velmi dlouho chyběla v centru pozornosti veřejnosti.

Ale v posledních letech a v rozhovoru pro People Magazine prozradila vše o nehodě, která změnila její život. Nejprve se však podívejme na život Jennifer Greyové až do tragické nehody v létě 1987. Jennifer Grey začala chodit na hodiny tance už od mládí. Narodila se v roce 1960 v New Yorku a byl to její otec, který ji pravděpodobně přinutil učinit krok do zábavního průmyslu. Její otec, Joel Gray, pracoval jako herec, zpěvák, tanečník, režisér a fotograf.

Jennifer studovala na Dalton School a zaměřila se na tanec a herectví. Po udělení absolutoria v roce 1978 si začala hledat práci herečky a navštěvovala i další školu, Neighborhood Playhouse School of the Theatre. Její život zároveň nebyl tancem na růžích. Jennifer se musela zaměstnat jako servírka, aby mohla platit účty.

Podařilo se jí však získat několik úkolů v televizních reklamách, včetně jednoho pro Dr. Pepper. Její filmový debut přišel v roce 1984 ve filmu „Reckless“. O několik let později přišel její obrovský průlom s „Dirty Dancing“, kde hrála jako Frances „Baby“ Houseman.

.

Film je klasika a příběh je ve skutečnosti založen na dětství scenáristky Eleanor Bergsteinové. Jennifer se přes noc stala hvězdou a získala nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší herečku. Bohužel z obrovského úspěchu se nikdy nemohla těšit. Krátce před premiérou filmu v srpnu 1987 bývala Gray v Irsku s tehdejším přítelem Matthewem Broderickem.

Pár se však stal účastníkem hrozné dopravní nehody, když Broderick, jezdící na nesprávné straně silnice, narazil do jiného vozidla. Ve druhém autě byla matka a její dcera – obě byly okamžitě zabity. Broderick byl obviněn z nebezpečné jízdy – později se změnil na neopatrnou jízdu. Jennifer Grey mezitím neutrpěla nic víc než modřiny a menší fyzická zranění, ačkoli její duševní jizvy zůstaly.

Premiéra Dirty Dancing byla jen o několik dní později. Ale navzdory úspěchu filmu si to Gray prostě nemohl užít. „Souvislost toho hlubokého smutku, viny toho, kdo přežil a následného slavení jako nové velké věci prostě neposlouchalo. Herečka by se z traumatu, které nehoda způsobila, nikdy úplně nevzpamatovala. „Moje hlava nebyla nikdy stejná, moje ambice nikdy nebyly stejné,“ řekla People.

Plastika nosa z pekla

Zápasila s vinou přeživších a začátkem 90. let na pár let zmizela, než se v roce 1995 objevila v jedné epizodě Přátel. V té době už podstoupila plastickou operaci a její tvář byla úplně jiná. „Šla jsem na operační sál jako celebrita a vyšla jsem anonymně,“ řekla v roce 2012. „Bylo to jako být v programu na ochranu svědků nebo být neviditelný. Byla to operace nosu z pekla. Vždy budu tato kdysi slavná herečka, kterou nikdo nezná kvůli plastice nosu.“

Pak měla Jennifer rozjetou kariéru v Hollywoodu. Do roku 2010 si Jennifer vynutila návrat do mainstreamových médií. Vyhrála televizní show Dancing with the Stars a opět se stala pevnou oblíbenou fanynkou. Podle ní to bylo pro ni důležité. „Je to jako kdybych hladovala kvůli tomu, co si o mně lidé mohli myslet. Je to jako jíst lahodný steak po 23 letech diety,“ řekla hvězda People.

V roce 2018 udělala Gray další krok směrem k výsluním, které opustila. Má se objevit jak ve filmu Untogether, tak v nové komedii Red Oaks.