Dara Rolins přiznává: Tvrdá zkouška po plastické operaci. Přišla i o svalovou hmotu

Publikováno 29. 6. 2024
foto: instagram.com/koláž: novinkov.cz
foto: instagram.com/koláž: novinkov.cz

Zpěvačka Dara Rolins, známá svou energií a neustálou aktivitou, byla nucena zastavit své pravidelné cvičení po podstoupení faceliftu. Tento omlazující zákrok, zaměřený na vypnutí kůže obličeje a krku způsobil, že Dara ztratila nejen svou kondici, ale i značnou část svalové hmoty.

Operace sice přinesla estetické výsledky, které zpěvačka oceňuje, ale fanoušci mají smíšené pocity. Jak Dara zvládala rekonvalescenci a jaké byly její první kroky zpět k aktivnímu životu?

Dara Rolins, ve svých 51 letech stále obdivovaná pro svou energii a vitalitu, musela po plastické operaci čelit nečekaným komplikacím. „Žádný zákrok není vyléčený ve chvíli, když vám sundají sádru, obvaz, náplast. Všechno má svůj čas, potřebnou dobu rekonvalescence, než si to takzvaně sedne,“ napsala zpěvačka na svém Instagramu. Tři měsíce bez cvičení představovaly pro Daru obrovskou výzvu, zejména vzhledem k její dlouhodobé fyzické aktivitě.

Facelift, známý také jako rhytidektomie, je chirurgický zákrok, jehož cílem je odstranit přebytečnou kůži a vyhladit vrásky, čímž se dosáhne mladistvějšího vzhledu. Tento zákrok může trvat několik hodin a rekonvalescence je často náročná. Dara sice tvrdí, že je s výsledkem operace spokojená, ale „přišla jsem o kondičku i svalovou hmotu,“ posteskla si. Navíc se potýkala s tím, že fanoušci si všimli výrazné změny v jejím vzhledu.

foto: instagram.com

Náročná cesta zpět

Po třech měsících od operace se Dara konečně vrátila ke své cvičební rutině. „Jediná cesta, jak dopřát vaší zdravé duši pobyt ve zdravém těle, je pohyb. Ideálně pravidelný. Žádné léky. Zkratky prostě nefungují,“ vysvětlila svým sledujícím na sociálních sítích. Přesto ji čeká dlouhá cesta zpět k formě, protože měsíce bez cvičení si vybraly svou daň.


Plastické operace jsou stále populárnější a facelift patří mezi nejčastější zákroky. Facelifty jsou oblíbené nejen mezi celebritami, ale i mezi běžnou populací, která touží po omlazení a zvýšení sebevědomí.

Specialisté na estetickou chirurgii zdůrazňují význam realistických očekávání a důkladné rekonvalescence po zákroku. „Rekonvalescence po faceliftu je klíčová pro dosažení optimálních výsledků. Pacienti by měli dodržovat pokyny lékaře a být trpěliví, protože výsledky se mohou plně projevit až po několika měsících,“ uvádí specialistka na estetickou chirurgii.

Zpěvačka však svou situaci zvládla s odhodláním a vrátila se ke cvičení, což je inspirací pro mnoho jejích fanoušků. „Moje tělo si cvičení sice pamatuje, ale i tak mám pocit, že jsem zase na začátku. Jde to ztuha, ovšem ty endorfiny za to stojí,“ dodala optimisticky.