Dominik Hašek se stal obětí podvodu. Slavný hokejista přišel o ohromnou část svých peněz

Publikováno 12. 1. 2023

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek se nejen věnoval sportu, ale také podnikal. Investoval do různých projektů, ale jednou se stal obětí podvodu a přišel o 50 milionů Kč. Píše o tom portál eXtra.cz s odkazem na iSport.Blesk.cz.

Dominik Hašek nejen hrál hokej, ale věnoval se i byznysu. Bohužel ne všechny projekty byly úspěšné, některé investice se mu nepodařilo vrátit.

V minulosti se rozhodl investovat do obchodního systému firmy WSM. Ale nebyl sám, investovali i další slavní hokejisté, mezi nimi byli Vůjtek, Jandač, Žezníček či Vampola. O své peníze přišli i finanční poradci, lékaři či právníci.

„Bylo to před více než pěti lety. Dostal jsem se k tomu přes lidi z hokejového prostředí, kde se to tehdy dost probíralo,“ řekl Dominik Hašek pro Hospodářské noviny.

Do tohoto systému se rozhodl investovat přes 60 milionů Kč, ale podařilo se mu získat zpět jen 8 milionů Kč. Tato ztráta pro něj naštěstí nebyla katastrofální, když hrál v NHL, vydělal si 1,3 miliardy Kč hrubého.


Majitelem firmy WSM, do které hokejisté investovali, byl Jiří Kubíček. Jeho společnost byla také sponzorem druhé nejvyšší hokejové ligy v ČR.

Server E15.cz psal, že Kubíček byl policií obviněn z podvodu. Firma prodávala takzvané forexové roboty, kteří údajně obchodovali na měnových trzích. Policisté ale dospěli k závěru, že byznys je ve skutečnosti pyramidovou hrou.

Ztráty investorů se odhadují na zhruba miliardu korun. O své investice přišly desítky tisíc lidí z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Ruska.


Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

Dominik Hašek podnikal i v jiných oblastech, ale některé jeho projekty byly neúspěšné. Založil oděvní firmu Dominator, kam dal téměř 100 milionů Kč. Investoval i do energy drinků Smarty.