Hanychová a Dopita se vyjádřili k dalšímu dítěti

Publikováno 29. 6. 2024
foto: instagram.com/ koláž: novinkov.cz
foto: instagram.com/ koláž: novinkov.cz

Agáta Hanychová a Miroslav Dopita se ocitli v těžké situaci, která testuje jejich vztah. Po letech odloučení se znovu sešli a jejich dvanáctiletý syn Kryšpín měl být důkazem nové harmonie. Ovšem přání Miroslava mít další dítě narazilo na rozhodný odpor Agáty, která již má tři děti z různých vztahů. V podcastu „Agáta a Ornella“ se nebála otevřeně přiznat, že myšlenka na dalšího potomka jí vůbec neláká.

Konflikt se prohlubuje a puberta jejich syna Kryšpína tomu vůbec nepomáhá. Jak se vyrovnávají s novými výzvami a jaké důsledky má jejich nesoulad na rodinné vztahy? Bude Miroslav ochoten přistoupit na kompromis, nebo se jejich cesty opět rozejdou?

Agáta Hanychová a Miroslav Dopita se po letech odloučení rozhodli dát svému vztahu druhou šanci. Zatímco se snaží společně zvládat výchovu svého dvanáctiletého syna Kryšpína, otázka rozšíření rodiny se stala zdrojem napětí. Dopita by rád měl další dítě, avšak Hanychová, která má kromě Kryšpína ještě dvě dcery z předchozích vztahů, odmítá myšlenku na dalšího potomka kategoricky.

„Já chci určitě další dítě,“ prohlásil Dopita s nadějí. „Já určitě ne, v tomhle se fakt neshodujeme. Fakt určitě nechci, nikdy,“ odpověděla Agáta, což způsobilo viditelný smutek na Dopitově tváři. „Když někoho miluješ, tak s ním samozřejmě chceš mít děti. Takže odpovídám ano, chci,“ dodal odhodlaně.

Dospívání Kryšpína přináší do jejich života další vrstvu komplikací. „Jemu se úplně vyzkratoval mozek. My ho nepoznáváme v některých reakcích. Chová se úplně jinak. Vždycky nás nějakými názory úplně šokuje. Je to strašná puberta. Puberta je puberta. On se hlavně strašně uráží,“ postěžoval si Dopita. Tento náročný období zkouší trpělivost obou rodičů.


foto: instagram.com

Navzdory těmto výzvám se Dopita snaží být oporou a pomocí. „Já děti miluju, mám je fakt strašně rád. Baví mě ta jejich bezprostřednost a ty pocity, které vycházejí z těch dětí. Fakt mě to baví. Jsem z nich tedy strašně unavený, je to na nervy a vysilující, ale tak to je,“ uvedl. Hanychová oceňuje, jak dobře Dopita vychází se všemi jejími dětmi, což nebylo samozřejmostí v jejím předchozím vztahu s Jaromírem Soukupem.

„Moje děti z předchozích vztahů si nesedly s tatínkem Rozárky. Byla to jednoduchá matematika. Mám tři děti a dvě z toho nejsou šťastné. A jedno je tak malé, že ještě nemůže říct svůj názor. Když vidíš své děti, které se nesmějí a raději odcházejí do svých pokojů, když přichází nový partner, nechceš v tom žít,“ přiznala po rozchodu se Soukupem.

Rodičovství prošlo za poslední dekády výraznými změnami. Zatímco v minulosti bylo běžné mít více dětí, současné trendy směřují k menším rodinám. Důvody jsou různé – ekonomické, ekologické a osobní preference. Podle Českého statistického úřadu se průměrný počet dětí na jednu ženu v České republice pohybuje kolem 1,7, což je pod úrovní potřebnou pro zachování populace.

Současní rodiče kladou větší důraz na kvalitní výchovu a individuální přístup k dětem. Tento trend, byť náročný časově i finančně, přispívá k rozhodnutí mít méně potomků. Agáta Hanychová a Miroslav Dopita nejsou výjimkou v tomto celospolečenském trendu, jejich spor o další dítě odráží širší debaty o moderním rodičovství a faktorech ovlivňujících rozhodování o velikosti rodiny.

Jak se budou Hanychová a Dopita dále vyrovnávat s těmito výzvami? Bude jejich rozdílný pohled na rozšíření rodiny znamenat konec jejich vztahu, nebo najdou způsob, jak překonat tento nesoulad? Jejich příběh je příkladem toho, jak složité a mnohovrstevnaté může být rodičovství v dnešní době.