Hrůzná smrt českého důchodce. Utrpěl smrtelná zranění. Policie zadržela dva podezřelé

Publikováno 17. 3. 2024
foto: Policia ČR
foto: Policie ČR

Klatovy – Včerejší večer se nesl ve znamení tragické události, kdy byl v Klatovech spáchán násilný trestný čin, při kterém přišel o život asi sedmdesátiletý muž. Incident se odehrál v Masarykově ulici.

Muž byl násilně napaden a následně pobodán přímo ve svém bydlišti.

Zásah záchranných služeb – Na místo činu ihned dorazila záchranná služba společně s leteckou záchrannou službou, které se pokusily muži zachránit život. Podle Márie Svobodové, mluvčí záchranářů, trvala resuscitace dvacet minut, avšak kvůli vážnosti zranění byla neúspěšná. „U muže trvala resuscitace dvě desítky minut. Utrpěl velmi vážná zranění,“ řekla Svobodová. Lékař na místě následně konstatoval úmrtí.

Rychlá reakce policie
Policie na místo činu zareagovala promptně a během krátké doby se podařilo zadržet dvě podezřelé osoby, s nimiž nyní kriminalisté provádějí procesní úkony. Případem se intenzivně zabývají krajští kriminalisté, avšak podrobnosti k případu zůstávají v této chvíli neznámé. „Víc vám k tomu nepovím. V tuhle chvíli určitě ne,“ uvedla mluvčí plzeňské policie Iva Vršecká.

Tento trestný čin tak přidává do statistik další tragický případ, jenž otřásl městem Klatovy. Případ vyvolává řadu otázek, především co vedlo k takovému činu a jaké budou další kroky v jeho vyšetřování. Společnost sleduje vývoj s napětím, doufaje v rychlé objasnění a spravedlnost pro oběť tohoto krutého činu.