Jan Kanyza zůstal naprosto v šoku, když zjistil, jak vysoký má důchod. Tohle je naprosto šílená částka

Publikováno 20. 7. 2023
foto: youtube.com

Herec Jan Kanyza oslavil 25. října 75. narozeniny. S oslavou jeho narozenin byla spojena vernisáž jeho obrazů, která se konala v Galerii Art v Praze. Před časem se rozhodl ukončit svou hereckou kariéru a nyní se věnuje malování. V rozhovoru pro portál Českédůchody.cz promluvil i o své penzi.

Herec se považuje za skeptika a vysvětlil, že je to úspěšně vyléčený optimista. Už je důchodcem, nicméně univerzální recept na šťastný důchod nemá. Každý člověk podle něj musí sám vědět, co chce.


Jan Kanyza / Zdroj: youtube.com

Vzpomněl si, že když se stal důchodcem, dlouho nemohl získat svou první penzi, protože mu bylo několikrát řečeno, že mu chybí nějaké dokumenty. Tuto situaci se pak podařilo vyřešit jeho ženě.

Potom dostal dopis, přečetl si ho a zjistil, jakou částku dostane. „Hele, kolik mi dali, to je hezké, z toho se dá žít,“ reagoval tehdy Jan Kanyza.


Jan Kanyza / Zdroj: youtube.com

Manželka mu však vysvětlila, že jde o částku za 10 měsíců zpětně. Byl trochu zklamaný. Pak mu manželka ukázala, kolik bude pobírat každý měsíc a „spadla mu brada“.

„Tohle neúplné telefonní číslo budeš brát měsíčně,“ vysvětlila mu jeho žena. Nyní neví, zda by s manželkou mohl žít jen ze starobního důchodu, kdyby oba dostávali vyšší důchody.

Jan Kanyza / Zdroj: youtube.com

Pouze připustil, že by to bylo pravděpodobně možné v případě, kdyby žili na chalupě a sami pěstovali brambory a jiné potraviny.