Jan Potměšil po operaci srdce drasticky zhubnul: Musí dodržovat drsnou dietu

Publikováno 15. 5. 2024
Autor:
Foto: youtube.com/Koláž: novinkov.cz

Herec Jan Potměšil (58), který je od autonehody v roce 1989 upoután na invalidní vozík, se nedávno setkal s vážnými zdravotními problémy. Musel být hospitalizován kvůli srdečním komplikacím a později i žlučníkové kolice.

Jan Potměšil byl jedním z prvních, kdo přijel vzdát hold zesnulé herečce Simoně Postlerové u Vinohradského divadla. Jeho zdravotní stav však není ideální – herec drasticky zhubl a musel podstoupit několik lékařských zákroků.

Potměšil nedávno prožil vážné zdravotní komplikace, kdy musel být kvůli srdečním problémům hospitalizován v IKEM, kde strávil skoro tři týdny. „Bylo to opravdu vážné,“ komentoval situaci herec, který přiznal, že je stále v rekonvalescenci. Lékaři mu nakonec nastavili medikaci, díky které se vyhnul invazivnímu zákroku. Po propuštění z IKEM ho však potkala další rána v podobě žlučníkové koliky, která ho znovu poslala do nemocnice, tentokrát během Vánoc. „Propustili mě s dlouhým seznamem, co všechno nesmím jíst,“ sdělil Potměšil, který se tak musel vyrovnat i s vážnými dietními omezeními.

Přísná dieta a setkání s přítelem

Přestože Janova situace byla komplikovaná, setkal se v nemocnici s přítelem z mládí, Zdeňkem Antošem, který je primářem ve Fakultní Thomayerově nemocnici a odborníkem na žlučník. Toto shledání vnímá herec jako malé světlé chvilky ve složité době.

V soukromém životě slaví Jan s manželkou Radkou letos dvacáté výročí svatby. „Znali jsme se odjakživa,“ říká Jan, který přiznává, že manželka byla vždy jeho oporou, zvláště v době jeho zdravotních komplikací. Radka za ním chodila do nemocnice každý den a spolu prožili mnoho emočně náročných chvil, které ale zvládli s humorem a vzájemnou podporou.


Uctění památky Simony Postlerové

Jan Potměšil, který je od své autonehody v roce 1989 upoután na invalidní vozík, byl mezi prvními, kdo přijel vzdát hold zesnulé herečce Simoně Postlerové u Vinohradského divadla. Fotografie z události ukazují, že zdravotní stav herce není ideální – drastický úbytek váhy je více než zřejmý.

Ladislav Frej na posledním rozloučení

U divadla jsme potkali také herce Ladislava Freje (81), dalšího dlouholetého přítele zesnulé Simony Postlerové, který přišel přesto, že se momentálně potýká s bolestmi. Při příchodu se držel bolestí za zkroucenou ruku. V životě Ladislava Freje to nebylo poprvé, co se musel vyrovnat se ztrátou blízké osoby; před třemi lety zemřela na rakovinu jeho snoubenka Gábinka.

Navzdory svému pokročilému věku se herec nevzdává aktivního života; nedávno byl spatřen na procházce s neznámou rudovláskou. Herec si život užívá naplno a nezahálí.