Marie Rosůlková odešla do hereckého nebe před 30 lety. Do konce života žila s knězem

Publikováno 20. 5. 2023

Herečka Marie Rosůlková hrála v divadle 72 let. Lidé ji milovali, byla veselá a přátelská. V lásce však štěstí neměla. Oblíbená herečka opustila tento svět před 30 lety, zemřela v Praze 15. května 1993.

Marie Rosůlková začala hrát v divadle ve věku 19 let, právě tam se jako herečka realizovala. Dokázala zahrát téměř jakoukoli roli, a proto ji diváci obdivovali.


Marie Rosůlková / Zdroj: youtube.com

Koncem třicátých let začala hrát ve filmech. Proslavila se v šedesátých letech, kdy ztvárnila několik rolí v seriálech. V roce 1970 ztvárnila svou legendární roli bytné Harringtonové ve filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Stala se hvězdou ve svých 69 letech.

Podle serveru Blesk.cz v lásce ale štěstí neměla. Vdala se, když jí bylo 21 let, jejím manželem byl herec Jarmil Škrdlant. Pak se ale přestěhovala do Plzně, kde hrála v divadle, bylo to pro ni důležitější než manželství. Rozhodla se, že se bude naplno věnovat herectví.


Marie Rosůlková / Zdroj: youtube.com

Před druhou světovou válkou se zamilovala do letce, který bojoval ve Velké Británii. Byl však ženatý a se svou manželkou se znovu setkal na konci války. Poté už Marie Rosůlková partnery neměla.

Herečka pak žila se svým bratrem Janem, který byl knězem. Na soužití s ním si nestěžovala, vše bylo v klidu. Spolu chodili i do kostela.

Marie Rosůlková / Zdroj: youtube.com

Zemřela v jedné z pražských nemocnic 15. května 1993, bylo jí 91 let. Je pohřbena na Vyšehradském hřbitově, ve společném hrobě se svým bratrem Janem.