Miroslav Etzler vyjadřuje obavy o budoucnost svého pětiletého syna Samuela: Nečeká ho nic hezkého

Publikováno 8. 5. 2024
foto: youtube.com
foto: youtube.com

Miroslav Etzler, oblíbený český herec a otec čtyř dětí, sdílí své obavy o budoucí osudy svého nejmladšího syna Samuela. Ačkoli mu Samuel přináší mnoho radosti, herec se obává o jeho budoucnost v dnešním světě. V rozhovoru pro web eXtra.cz Etzler popisuje, jak se s celou rodinou odstěhovali z Prahy, aby Samuelovi zajistili co nejlepší dětství, daleko od městského shonu.

„Samuel je aktivní dítě,“ říká Etzler s úsměvem. „Bruslí, plave, běhá, jezdí na kole a nedávno dostal i skateboard. Je neuvěřitelně energický a vždy se těší, co budeme dělat dalšího.“ Přesto herec nechce, aby se Samuel věnoval profesionálnímu sportu. Podle něj má sportovní kariéra své stinné stránky. „Každý rodič si myslí, že z jeho dítěte bude další Jágr nebo Ronaldo. Ale realita je jiná, úspěch ve sportu je výjimečný,“ vysvětluje Etzler.

foto: youtube.com

Etzler se také vyjadřuje k odkazu, který chce pro Samuela zanechat. „Chci, aby byl šťastný. Chci, aby poznal, co je to dobro a zlo, pravda a lež,“ dodává s tím, že přestože je dnes společnost zahleděná do digitálních technologií, doufá, že jeho syn najde štěstí v jednoduchých radostech. „Můj syn se zajímá o přírodu, hvězdy, stromy. Je to pro něj přirozené a já doufám, že si tyto hodnoty uchová v dospělosti,“ reflektuje herec.

Etzler s nostalgií vzpomíná na vlastní dětství během komunistického režimu a přirovnává je k dnešku, kde děti tráví mnoho času s digitálními zařízeními. „V našich dnech jsme si hráli venku, dnes děti sledují obrazovky. Co si budou pamatovat?“ ptá se Etzler.

Závěrem Miroslav Etzler zdůrazňuje význam štěstí a rodinné soudržnosti. „Život uteče, a je důležité si užívat každý moment s těmi, které máme rádi,“ uzavírá herec, který si přes své profesionální závazky vždy najde čas, který prožije s rodinou.