Mladá žena zhubla 45 kilo a takhle teď vypadá v plavkách. Prozradila, jak se jí to povedlo
Novinkov.cz

Dnes má svátek Jaroslava, zítra Patricie

Svátek má Jaroslava, zítra Patricie


Mladá žena zhubla 45 kilo a takhle teď vypadá v plavkách. Prozradila, jak se jí to povedlo

Publikováno 12. 5. 2021
Autor:

+ 8 fotek+ 8 fotek

Už jako malá zápasila s váhou, ale kila nabírala také kvůli zdravotním potížím. Lékaři jí zjistila, že má astma. Kara Hendersonová (34), která žije v Severní Karolíně, už jako malá zjistila, že trpí chronickým zánětlivým onemocněním dýchacích cest. Tato nemoc se jí také dost poznamenala na váze. Její přejídání vedlo až k obezitě, ve které nechtěla být.

Kara Hendersonová, původem z Temeculy ve slunné Kalifornii, v dětství se aktivně nebavila jako ostatní děti v jejím okolí. Její váha se čím dál tím více zvyšovala, a to hlavně kvůli tomu, že měla málo pohybových aktivit a konzumovala velké porce jídla. Po zbytek dalších let se nic neměnilo a Kara žila pořád stejně. V roce 2014 se vdala s manželem Jansonem a společně se přestěhovali do Severní Karolíny. Pořád se zdálo, že je šťastná a spokojená s životem jaký žije. Její manžel se často zúčastňoval dlouhých pracovních cest, na které ale Kara nemohla jet, a proto zůstávala většinu času doma sama. Kvůli těmto chvílí bez manžela se u ní začaly objevovat deprese. Jedinou útěchou pro ni bylo jídlo, díky kterému se cítila lépe. Mezi jídlo se zařazovalo hlavně rychlé občerstvení nebo sladkosti.

„Od dětství jsem byla při těle. Bojovala jsem se svým sebevědomím, protože jsem byla hodně mladá. Sama sebe jsem si příliš nevážila a myslela jsem si, že jsem líná a budu už navždycky tlustá. Spolužáci na střední škole se mi posmívali. Když jsem se provdala, manžel pracoval u námořní pěchoty a přestěhovali jsme se. Jedla jsem, abych se uklidnila, když byl pryč,“ promluvila Kara Hendersonová, jak cituje Daily Mail.

Po 3 rokách si Kara uvědomila, že lítá v problému. Při kontrole její váha stoupla skoro až na 114 kilo, což k její výšce bylo v poměru hodně. Tento problém začala řešit v červenci ve stejný rok, kdy se obrátila na lékařskou pomoc. Podstoupila chirurgické zmenšení žaludku, při kterém jí lékaři odstranili 80 % orgánu trávicí soustavy. Díky tomuto řešení se výrazně snížil pocit hladu, tím se zabránilo přejídání a také konzumování velkých porcí. Po dobu 16 měsíců prošla neuvěřitelnou proměnou. Díky jídelníčku a podstoupené operaci zhubla přes 45 kilogramů.

V lednu 2019 přibrala na váze, ale její důvod byl ovšem úplně jiný a šťastnější. Těhotenství jí ale nezabránilo k tomu, aby zahodila vše, na čem dlouhou dobu bojovala. Po porodu se pomalu vracela na svou zdravou váhu. Ovšem někteří lidé jí na sociálních sítích psalo, že zhubla až moc. Kara ale na komentáře nereaguje a vůbec se podle nich neřídí. Je spokojená s tím, jak nyní žije a že se naplno věnuje své rodině a prožívá život úplně bez problémů, které dříve měla kvůli své váze.

Přesvědčte se o tom sami v galerii níže.