Osud rodiny zpěvačky Michaely Štikové: Krvácení do mozku její dcery přišlo nečekaně

Publikováno 10. 5. 2024
foto: instagram.com
foto: instagram.com

Michaela Štiková, známá muzikálová zpěvačka, která se proslavila nejen na divadelních prknech, ale i jako milující manželka a matka, prožívá složité období. Její dcera Anežka se narodila s vážným zdravotním postižením, které představuje velkou výzvu pro celou rodinu.

V osobním životě Michaela zažívá šťastné chvíle po boku svého o 14 let staršího manžela Jiřího Štiky. Pár si užíval bezstarostné těhotenství, avšak těsně před porodem zasáhla nemilosrdná komplikace. Během rutinní kontroly bylo zjištěno, že Anežka trpí krvácením do mozku. „Ve 32. týdnu jsem byla na kontrole a nic tam nebylo. Později jsem volala paní doktorce, že mi šíleně brní ruce,“ vzpomíná Štiková na první známky problémů.

Těhotenské komplikace následně odhalila magnetická rezonance, která potvrdila vážné krvácení. „Jsou to šoky, člověk žije ve zvláštním oparu – proč se jí to stalo, to nevíme,“ sděluje zpěvačka, která i přes nástrahy osudu zůstává silná. Vážnost situace byla zřejmá hned od narození Anežky, kdy lékaři předpovídali řadu potíží, včetně epileptických záchvatů.

foto: instagram.com

„Upozorňovali nás na křeče, třesy, epileptické záchvaty, zkrátka na všechno. Ale Anežka se narodila a nic na ní nepozorovali, v nálezu neměla nic,“ popisuje Michaela dramatický porod, který byl nakonec proveden přirozenou cestou, přestože zpěvačka preferovala císařský řez.

Anežka nyní podstupuje intenzivní rehabilitace, včetně Vojtovy metody, což je terapie zaměřená na zlepšení motorických schopností. „Mám v sobě obrovskou pokoru, protože Anežka dělá mílové pokroky,“ sděluje Štiková s nadějí a obdivem k dceřiné síle. Přes veškerou náročnost terapie, která stojí rodinu nemalé finanční prostředky, je vděčná za každý pokrok, který Anežka zaznamená.


Rodina je díky Jiřího schopnostem schopna pokrýt náklady na terapie, které se mohou vyšplhat až na 400 tisíc korun ročně. „My pro naši Anežku naštěstí nepotřebujeme žádné peníze, zaplaťpánbůh díky Jírovi, který je tak šikovný a pracovitý člověk, takže si to můžeme dovolit. Ale jiní rodiče nemohou,“ přiznává s vděkem za rodinnou situaci Michaela.