Paľo Habera ukázal v Praze tvrdě pracující Romy, na které je opravdu hrdý. Přidal i vzkaz

Publikováno 10. 4. 2024
foto: instagram.com/pavolhabera/

Skupina pracovitých Romů ze Slovenska, která se podílí na práci v Praze, si vyžádala fotografií s Paľem Haberou, což vyvolalo pozitivní reakce mezi jeho fanoušky. „Oceňuji lidi, které charakterizuje lidskost, a tito lidé patří mezi ně,“ uvedla fanynka Eva.

Ochotně pozují pro foto

Paľo Habera se s radostí nechal vyfotit se skupinou Romů, kteří pravidelně dojíždějí do České republiky za prací, a ve svém příspěvku na sociálních sítích vyzdvihl jejich píli. „Tito muži již několik let přijíždějí do Čech za prací. Vede je (muž ve flanelové košili), všichni pocházejí z vesnice Rudňany. Stráví tady tři týdny a jeden týden doma, a to už řadu let. A musím říct, že jsem byl svědkem jejich tvrdé práce a jsem na ně pyšný, protože díky nim máme zde dobré jméno,“ uvedl zpěvák a zároveň vyzval k respektu v komentářích.

„Upozorňuji – buďte opatrní s tím, co píšete v komentářích. Pokud někdo urazí mě, určitou míru hrubosti akceptuji. Ale pokud by se někdo choval nevhodně vůči těmto lidem – bez váhání vás zablokuji,“ varoval Habera, za což mu mnozí vyjádřili poděkování.

„Hodnotím lidi, ne jejich původ. Kéž by všichni umělci na Slovensku přistupovali k sdílenému obsahu stejně zodpovědně,“ napsala fanynka Julie, kterou podpořili i další.


„Osobně nemám s Romy problém, spolupracovala jsem s nimi a byla to dobrá zkušenost, byli velmi schopní. Myslím si, že kdo chce pracovat, najde si práci a kdo ne, ten pracovat nebude. To platí pro každého, bez ohledu na barvu pleti,“ sdílela svůj názor paní Katka. „Soudím lidi, ne barvu jejich pleti,“ zdůraznili někteří komentující.