Pavel Zedníček všechny šokoval novým vzhledem: Takhle vypadá legenda bez knírku, poznali byste ho?

Publikováno 15. 4. 2024
Autor:
Foto: youtube.com/koláž: novinkov.cz

Pavel Zedníček, jedna z nejvýraznějších osobností českého filmu a televize, známý svým charakteristickým hustým knírem a přezdívkou Čmaňa, si udržuje svou nepřehlédnutelnou image již řadu let. Tento oblíbený herec, jehož tvář bez kníru by mnozí možná ani nepoznali, si kromě svého zjevu udržel i srdce diváků díky svým nezapomenutelným rolím a charismatickému vystupování.

Pavel se narodil v Hošticích-Herolticích a vyrůstal ve Zlíně, ale sám sebe považuje za Valacha. Po studiích na kožařské průmyslovce ve Zlíně se dostal na JAMU v Brně, kde se setkal s dalšími budoucími hvězdami českého herectví. Zedníčkova kariéra byla úspěšná jak v oblasti filmu, tak v televizi, kde se zapsal do paměti diváků jako moderátor populárních pořadů Kufr a Ptákoviny.

Jeho umělecké působení zahrnuje také dabing známých televizních postav, jako jsou Al Bundy z „Ženatý se závazky“ a Frank Lambert z „Krok za krokem“. Pavel Zedníček si zahrál v mnoha filmech, mezi které patří například „Chobotničky z druhého patra“ nebo „…a zase ta Lucie!“.

Zedníčkova image s knírem je tak ikonická, že i jeho blízcí a kolegové ho bez něj téměř nepoznávají. Herečka Jana Paulová si vzpomínala na jednu z mála příležitostí, kdy Pavel svůj knír oholil, a přirovnala ho k Gerardu Depardieu. I přes svou rozsáhlou kariéru v Česku Jana Paulová naznačila, že Zedníček mohl mít ještě větší úspěch, kdyby svou kariéru rozvíjel ve Francii.


foto: facebook.com

Co se týče osobního života, Pavel Zedníček našel štěstí v pozdějších letech se scenáristkou a dramaturgyní Hanou Kousalovou, se kterou se oženil v roce 2017 po 14 letech vztahu. Přestože nemá vlastní děti, postaral se o nevlastní dceru Lucii, které dal své příjmení.

Zedníčkovo životní štěstí bylo bohužel poznamenáno i tragédií. Před šesti lety přišel o milovaného synovce Jakuba, který tragicky zahynul při autonehodě. Tento smutný okamžik velmi ovlivnil Zedníčka, který byl v té době na dovolené na Floridě. Smrt blízkého příbuzného ho hluboce zasáhla a byl to pro něj velmi těžký okamžik.

I přes tyto životní výzvy zůstává Pavel Zedníček aktivním a respektovaným členem herectví, pravidelně se objevuje v seriálu „Jedna rodina“. Jeho příspěvek k české kultuře je neocenitelný a jeho osobnost zůstává inspirací pro mnohé kolegy i diváky.