Poslední hodiny I. Bartošové očima fotografa. Schmiedberger o posledním setkání: „Odjela v pohodě, nikdo nic netušil.“

Publikováno 9. 5. 2024
foto: youtube.com

Miloš Schmiedberger si uchoval v paměti Ivetu Bartošovou jako slušnou a příjemnou ženu. Jejich poslední setkání se uskutečnilo pouhý den před tragickým dnem, kdy zpěvačka nečekaně opustila tento svět. O této smutné události se Schmiedberger dozvěděl prostřednictvím televizních zpráv. Tato zpráva byla pro něj šokující, protože Iveta odjela z jejich posledního setkání naprosto v pohodě.

V úterním rozhovoru pro pořad TALK! s moderátorkou Rebeccou Diatilovou hovořil Schmiedberger o Bartošové s hlubokým obdivem a úctou. Popisoval ji jako osobu, která dokázala vytvořit kolem sebe atmosféru pohody a respektu. „Byla velmi krásná a bylo úplně jedno, jestli má dlouhé nebo krátké vlasy,“ uvedl Schmiedberger, který s Bartošovou spolupracoval na mnoha fotografických projektech.

„Den před její sebevraždou jsme spolu pracovali. Udělali jsme fotky, které byly nádherné, krásné, takové optimistické,“ řekl Schmiedberger. Přestože v té době panovala atmosféra spokojenosti, následující zpráva o její smrti ho zcela zaskočila.

foto: youtube.com

Schmiedberger dodal, že i přes mnohaletou spolupráci a blízký vztah s Bartošovou stále nechápe, jak mohlo dojít k tak dramatickému konci. Tento nečekaný zvrat v jejím životě zůstává pro něj nepochopitelný a bolestivý. „Měli jsme k sobě hodně blízko a bylo to hodně let, co jsme spolu prožili a hlavně zaznamenali na fotografiích,“ vysvětlil.