Před měsícem splatila hypotéku, teď jí tornádo vzalo střechu nad hlavou: Dům paní Dagmar (53) bude zdemolován
Novinkov.cz

Dnes má svátek Radek, zítra Leona


Před měsícem splatila hypotéku, teď jí tornádo vzalo střechu nad hlavou: Dům paní Dagmar (53) bude zdemolován

Publikováno 1. 7. 2021
Autor:
+ 12 fotek+ 12 fotek

Obrovský šok a hlavně bolest a pocit nespravedlnosti musí momentálně prožívat paní Dagmar (53), která teprve před měsícem splatila hypotéku. Třiapadesátiletá Dagmar se však stala dalším člověkem, kterého tornádo na jihu Moravy připravilo o střechu nad hlavou. 

Jednou z nejhůře zasažených oblastí se stala obec Hrušky. Tornádo, které se touto obcí prohnalo, zničilo naprosto všechno, co se mu zlíbilo. Mezi ty, kteří přišli o střechu nad hlavou se řadí i paní Dagmar, jejíž dům, na který teprve před měsícem splatila hypotéku, bude srovnán se zemí. Kromě několika osobních věcí jí nezbylo prakticky nic.

Tornádo se přehnalo částí jižní Moravy minulý týden a mnohým rodinám navždy změnilo život. Někteří přišli o dům, jiní o auta, někteří bohužel i o členy své rodiny. Paní Dagmar žila celých 53 let v domě po rodičích. Aby dům byl její, vzala si hypotéku, kterou splácela dlouhých 18 let a teprve před měsícem se jí to kompletně podařilo. Měla obrovskou radost, že se jí to podařilo a těšila se na život bez dalšího finančního závazku. Bohužel, její radost moc dlouho nevydržela, protože byl její dům celý zdevastovaný kvůli tornádu, které se prohnalo jejím domem. Když tornádo přišlo, chtěla vyběhnout ven do dvora, ale zabránila jí v tom její fenka. „Dívali se z očí do očí a nějaká intuice Dagmar napověděla, že se má schovat někam do díry. Oba její psi utekli do sklepa a zachránili se také. Kdyby vyběhla ven a nedala na intuici, zavalila by ji sousedova zděná stěna, která se celá zřítila k zemi a zasypala jí celý dvůr,” píše se u sbírky. Paní Dagmar doufá, že si ještě někdy nějaký domeček postaví a mi jí samozřejmě budeme držet palce! Pokud jí chcete pomoci, můžete prostřednictvím portálu Donio.cz přispět finanční částkou.

Podívejte se do naší galerie na to, co vše tornádo během svého řádění napáchalo: