Jiří Krampol se stěhuje do pečovatelského domu

Publikováno 14. 4. 2024
Foto: youtube.com

Jiří Krampol, který dlouhodobě čelil vážným zdravotním problémům, po pečlivém zvážení a na základě doporučení lékařů i své rodiny změnil názor na stěhování do pečovatelského domu. Ačkoliv herec, jenž oslaví v červenci své 86. narozeniny, původně odmítal myšlenku opustit svůj domov, nyní je s rozhodnutím smířený a připravený na novou životní etapu.

Jiří Krampol, kterého veřejnost zná jako charismatického herce s bohatou kariérou, se rozhodl přestěhovat do pečovatelského domu v Praze, kde dostane potřebnou péči a podporu. Výhodou tohoto řešení je poskytnutí 24hodinového dohledu, který mu zajistí bezpečí a komfort. „Samozřejmě, že mám zdravotní problémy, ale v mém věku je to přirozené. Nyní potřebuji více než jen občasnou pomoc doma,“ vysvětlil herec v rozhovoru pro web Prima Ženy.

V pečovatelském domě Krampol neplánuje jen odpočívat; hodlá se aktivně podílet na kulturním životě. Přátelé herce podporují v jeho rozhodnutí a vnímají to jako rozumný krok, především vzhledem k jeho zdravotnímu stavu. Jeden z přátel prohlásil: „Jiří byl dlouho přesvědčován, aby přijal nezbytnou změnu. Ve svém novém domově bude v bezpečí a bude mít možnost zapojit se do různých aktivit.“

foto: instagram.com

Od začátku roku se herec potýká s komplikacemi spojenými s chronickými onemocněními, které vyžadovaly jeho stálou lékařskou péči, včetně hospitalizací k rehabilitaci. Krampolův zdravotní stav je komplikovaný a zahrnuje problémy s průduškami, srdcem a ledvinami, což vyžadovalo hledání optimálního režimu léčby.


Ex-manželka Marta Krampolová, i přes to, že se rozvedli před více než třemi desetiletími, se stále podílí na organizaci jeho péče. „Našli jsme pro Jiřího bydlení, které odpovídá jeho potřebám i přáním být v srdci Prahy. Jsem ráda, že mu můžeme zajistit důstojné prostředí, které si zaslouží,“ objasnila Marta.

Ve věku 85 let se Jiří Krampol smířil s novými životními okolnostmi a přiznává, že už nemůže být sám doma bez pomoci. „V nemocnici jsem trávil mnoho dní a teď se těším na to, že v domově budu mít možnost být mezi lidmi a dostávat potřebnou péči,“ uzavřel herec.