Spisovatelka Radka Třeštíková (42) se drsně pustila do českých influencerek Hanychové a Smetany

Publikováno 10. 4. 2024
foto: instagram.com / koláž novinkov.cz

Aktuální situace v českém světě módy a influencerů přitahuje pozornost. Spisovatelka Radka Třeštíková, ve věku 42 let, se kriticky vyjádřila na adresu českých influencerek Agáty Hanychové (38) a Emmy Smetany (36). Tyto dvě osobnosti jsou známé tím, že obvykle nenechávají žádnou kritiku na svou adresu bez reakce.

Radka Třeštíková, která si v minulosti vyslechla kritiku na své módní výběry, je známá jako zastánce udržitelné módy a kritik rychlé módy (fast fashion). Proto není překvapením, že propagační aktivity spojené s asijskou a tureckou módou u ní vyvolávají rozpaky.

Foto: youtube.com/novinkov.cz

Třeštíková se vyjádřila kriticky ke spolupráci některých influencerů se společností TrendyIdol, což je velké turecké tržiště pod vlastnictvím čínské společnosti Alibaba. Podle Třeštíkové tato spolupráce představuje podporu fast fashion, trendu, proti kterému se v módním průmyslu stále častěji bojuje. S tímto názorem se pojí i kritika směřovaná na Agátu Hanychovou, Emmu Smetanu a bývalou Českou Miss Nikol Švantnerovou, které se zapojily do placené spolupráce s touto značkou.

Foto: instagram.com

Třeštíková se dále zamyslela nad současným stavem módního průmyslu a společnosti jako celku, poukazujíc na to, že míříme „hluboko do háje“ a že slovo „marnost“ může být tím nejvýstižnějším pro současnou generaci.


Zda a kdy přijde reakce od zmíněných influencerek, zůstává otázkou. Co je však jasné, je, že diskuse o udržitelnosti a etice ve světě módy je stále aktuální a nevyhnutelná.