Štefan Margita se bytu ve Španělsku, kam létal s Hankou, nezbavil. Ani v Praze není sám

Publikováno 11. 4. 2024
Foto: instagram.com

Operní hvězda Štefan Margita (67) si nenechala ujít oslavu 58. narozenin významné zpěvačky Lucie Bílé. Na akci dorazil nejen v roli přítele a gratulanta, ale také jako obdivovatele její tvorby. Margita, který si vysoce cení hudebního díla své zesnulé manželky Hany Zagorové (†75), se v rozhovoru pro Super.cz rozpovídal o tom, jak nyní po smrti své životní partnerky prožívá hudbu a jaké má plány do budoucna.

„Lucii Bílou si často pustím doma. Její hudba spolu s dílem Hany Zagorové tvoří důležitou součást mého hudebního světa. Po návratu z operních zkoušek je pro mě poslech jejich písní příjemným odpočinkem,“ sdělil Margita. Nejvíce ho oslovuje píseň „Mít tě ráda“, kterou Hana Zagorová napsala přímo pro něho. Vyjádřil, jak ho tento song stále dojímá a připomíná mu jeho ztracenou lásku.

Následující měsíce budou pro Margitu nabité. Kromě koncertů a turné se chystá na pracovní cestu do Ameriky a plánuje také pobyt v milované Malaze, kam se každoročně vydával s Hankou do jejich společného bytu. „Byt tam stále máme. Strávím tam několik týdnů a těším se, že se připojí celá rodina, včetně mého synovce, který se tam nedávno přestěhoval a pracuje tu,“ prozradil.

Ačkoli Margita tráví mnoho času mimo Prahu, udržuje si blízký vztah se svou rodinou žijící v hlavním městě. „Má neteř a synovec žijí v Praze, pracují zde a pravidelně se navštěvujeme. Mají malou dceru, která právě nastupuje do školy, a během posledních Velikonoc jsme spolu prožili spoustu zábavy. Je to krásný věk,“ podělil se o radosti sdílené s rodinou. Margita zdůraznil, že i přes ztrátu své manželky se snaží zůstat v dobré náladě a pokračovat dál ve svém životě s optimismem.