Syn Danuše Nerudové: Naše rodina čelí neuvěřitelným nadávkám

Publikováno 14. 6. 2024
foto: instagram.com
foto: instagram.com/ koláž: novinkov.cz

Filip Neruda, syn Danuše Nerudové, otevřeně promluvil o tom, čemu čelí jeho rodina na internetu. Veřejná podpora matky, úspěšné političky, se často proměňuje v útoky a urážky, které se nevyhýbají ani rodinným příslušníkům. Filip s hrdostí podporuje svou matku, ať už šlo o prezidentskou kandidaturu nebo současný úspěch ve volbách do Evropského parlamentu.

Přes veškeré hejtování a nenávistné komentáře se nevzdává a stále stojí za svou maminkou. Jak zvládá rodina Nerudových neustálé útoky? Co na to říká samotná Danuše Nerudová? A jaké plány má mladý Filip do budoucna?

Filip Neruda vždy stál po boku své matky Danuše, ať už během její kandidatury na prezidentku, nebo nyní při jejím úspěchu ve volbách do Evropského parlamentu. „Sice skončila třetí, ale pro mě je Danuše Nerudová tou největší výhrou. Skoro 17 let můžu každej den slavit to největší vítězství – že ji mám,“ napsal Filip na svůj Instagram poté, co jeho matka nepostoupila do druhého kola prezidentských voleb.

Po prezidentských volbách čekal Nerudovou další politický souboj – volby do Evropského parlamentu. Ani tentokrát nechyběla Filipova podpora. Aktivně natáčel videa na sociální sítě a účastnil se meetingů. Tentokrát místo smutku přišly slzy radosti. „Jsem na ni hrdý a rád, že byla i s proevropskou politikou zvolena. Hájila Evropu, což samo o sobě není jednoduché. Stejně jako v prezidentské kampani otevírala zásadní témata včetně témat mladé generace,“ prohlásil Filip pro eXtra.cz.

foto: instagram.com

Nenávistné útoky a hejty

Bohužel, s úspěchem přichází i vlna nenávisti. Filip Neruda otevřeně promluvil o nechutných hejtech, kterým jeho rodina čelí. „Nikdo nechce o své mamce číst ty nechutné sprosťárny, které se valily internetem. Můžeme spolu nesouhlasit, mít jiné názory, ale fakt se nemusíme urážet. Když vám píšou, že má vaše mamka umřít a přejí ji šílené věci, tak to nechce číst nikdo,“ sdělil Filip redakci eXtra.cz.


Navzdory útokům si Filip vysloužil i obdiv a podporu veřejnosti. „Jste rytíř, co brání pravdu a maminku,“ napsala mu jedna z fanynek na Instagramu. Podporu mu vyjádřil i ministr vnitra Vít Rakušan: „Držte se,“ vzkázal Filipovi.

Budoucnost Filipa Nerudy v politice?

Sám Filip přiznal, že politika ho baví a do budoucna by se jí rád věnoval. „Já si myslím, že na to mám ještě čas. Nejdřív dostudovat a nabrat zkušenosti. Politika mě baví a zajímám se o ni. Třeba tam jednou taky skončím,“ uvedl pro eXtra.cz. Na svých sociálních sítích má už přes 38 tisíc sledujících a jeho fanouškovská základna stále roste.