Takto dnes vypadá herec ze seriálu Vykoupení z věznice Shawshank. Jeho vzhled se razantně změnil
Novinkov.cz

Dnes má svátek Petr, Pavel, zítra Šárka

Svátek má Petr, Pavel, zítra Šárka


Takto dnes vypadá herec ze seriálu Vykoupení z věznice Shawshank. Jeho vzhled se razantně změnil

Publikováno 10. 5. 2021
Autor:

+ 6 fotek+ 6 fotek

Legendární film Vykoupení z věznice Shawshank, s hvězdou v hlavní roli, kterou hrál Tim Robbins (62) dosáhl v roce 1994 celkem 7 nominací na Oscara. V době, kdy probíhalo natáčení bylo kalifornskému herci 36 let, a právě díky tomu, jak vystupoval se zapsal jako nezapomenutelná hvězda dramatického žánru. Nyní působí více elegantně, i přestože ho doplňují vousy a šediny.

Díky roli ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank Tim dostal spoustu dalších příležitostí, jak zazářit jako herec. Dodnes se herec objevuje ve filmech a seriálech, ale jeho vzhled se razantně změnil. Léta se na něm podepsala, a to hlavně na jeho váze a samozřejmě vzhledu. 

V roce 1986 Tim obdržel nominaci na Zlatou malinu, tedy na ocenění za nejhorší herecký výkon, a to díky roli Andyho, která ho zachránila. „Hodně mi pomohlo, že jsem použil vlastní vědomosti. Vyrůstal jsem v New Yorku, věděl jsem, jakým čtvrtím se vyhýbat a bohužel jsem se musel naučit i rvát. Někteří z mých přátel skončili ve vězení a vyprávěli mi o něm,“ zmínil se Robbins magazínu A.V. Club.

„Když jsem dostal scénář, říkal jsem si, jakkoliv to zní namyšleně, že jsem ten správný člověk ke stvoření příběhu o lidskosti a přátelství v místě, kde tyto dvě věci nejsou běžné. Všichni měli velkou vášeň pro práci, a proto i scény, které se zdály být náročné, šly jako po másle,“ vybavil si Tim.

Tim si všímá více uplynulého času a změnách v Hollywoodu než změn na sobě. „Natáčení je dnes jiné a nároky jsou nižší. Často se nestává, že by si jeden film vysloužil hodně pozornosti nebo nominací na významná ocenění. Chválím ale, že vzniká víc nezávislých filmů, musím uznat, že financování je dnes o něco jednodušší,“ pronesl herec, který se považuje za starou školu, pro New York Times.

I když se vzhled herce výrazně změnil, díky vousy a nabranými kilogramy, jeho osobnost se nezměnila. Nyní více času dává divadlu, ale na filmy ani seriály nezapomněl. V roce 2019 si naposledy střihl roli v dramatickém snímku Dark Waters a v tajuplným seriálu Castle Rock.

Přesvědčte se o tom sami v galerii níže.