Takto se při úspěšné kariéře změnil Vojtěch Kotek. Z mladičkého herce ze Snowboarďáků se stal...
Novinkov.cz

Dnes má svátek Petr, Pavel, zítra Šárka

Svátek má Petr, Pavel, zítra Šárka


Takto se při úspěšné kariéře změnil Vojtěch Kotek. Z mladičkého herce ze Snowboarďáků se stal…

Publikováno 12. 5. 2021
Autor:

+ 9 fotek+ 9 fotek

Vojta Kotek je univerzální herec. Působí v kapele, režíruje, dabuje a mění se z role do role. Podívejte se, jak se z mladého chlapce stal pohledný muž a herec.

Jeho maminka vystudovala DAMU, přesněji produkci, a věnuje se dabingu. Tatínek byl dlouholetým hercem v Divadle Járy Cimrmana, kde od roku 2011 hraje i Vojta Kotek. Je tedy známo, že Vojta Kotek pochází z divadelnické rodiny. Přibližně před rokem jeho otec nešťastnou náhodou zemřel, což Kotek snášel velmi špatně.

Vojtěch vystudoval Gymnázium Budějovická a poté se přihlásil na obor režie na Filmové akademii v Písku, ale tuto svoji cestu nedokončil.

Kotek se věnuje herectví a dabování už od dětství. V jeho dabingové kariéře se uplatnil například ve filmu Harry Potter, Osobní strážce, Jurský park, Toy Story, Na vlásku, Happy Feet a stovky dalších. Dále se také věnuje režii českého znění.

Jeho filmové role doplňují i mnoho divadelních, které si zahrál ve Stavovském divadle či v Národním divadle. Vojta je známý hlavně ze stříbrného plátna, jeho role můžeme znát například z filmu Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků, Padesátka, Marie Terezie, Poslední aristokratka či Vlastníci, kvůli kterým musel přibrat 17 kilo. Tyto kila musel samozřejmě shodit a to do 3 měsíců.

Před nějakým časem média zveřejnila informace o nehodě na motorce, při které si zlomil dva obratle. Naštěstí herce nepoznamenaly žádné následky, díky krásně srostlým obratlům. Během léčby prý Kotek změnil své priority.

Další působení měl herec v seriálech Vyprávěj, Pojišťovna štěstí, Mordparta a mnoha další. Hlavní roli si Kotek střihne v novém seriálu Einstein, který bude odvysílán na TV Prima. V nynější době se natáčí další řada seriálu Marie Terezie.

Diváci Vojtu mohou také znát z pořadu Máme rádi Česko, který moderuje Libor Bouček. V tomto pořadu se Vojta zviditelňuje poměrně často.

Přesvědčte se o tom sami v galerii níže.