Dětský idol Tary prodává vlastní energetické nápoje: Čelí obrovské kritice za cílení na děti

Publikováno 15. 5. 2024
Autor:
Foto: instagram.com/Koláž: novinkov.cz

Taras „Tary“ Povoroznyk, známý český youtuber, představil nový produkt – energetický nápoj Tary Drink. Tato novinka vyvolala značnou kritiku, především kvůli tomu, že jeho publikum tvoří převážně děti.

Tary Povoroznyk, známý český youtuber, opět vyvolal kontroverzi představením svého nového produktu, energetického nápoje Tary Drink. Tento krok pobouřil mnoho lidí, protože jeho publikum tvoří převážně malé děti, a propagace energetických nápojů je považována za nezodpovědnou. Energetické nápoje obsahují vysoké množství kofeinu a taurinu, což jsou látky, které mohou být pro děti škodlivé.

Kritika za nezodpovědnost

Podle mnoha kritiků se Tary snaží pouze vydělat peníze, aniž by mu záleželo na zdraví jeho mladých fanoušků. Na sociálních sítích se objevily komentáře, které poukazují na to, že by Tary neměl takové výrobky doporučovat dětem. Jeden z komentářů například zmiňuje: „Kdyby tam alespoň byly vitamíny pro děti, když už je to na ně cílené. Taková nezdravá sačka a mají to pít děti? Ty už ses snad úplně psral,“ zaznívá kritika na Instagramu.

Taryho reakce a propagace

Tary na kritiku nereaguje a na svůj nový produkt je zjevně pyšný. Na svém Instagramovém profilu propaguje Tary Drink různými příspěvky a videi, ve kterých také soutěží o různé ceny, například herní konzole. Několik plechovek s nápojem dokonce daroval svému bratrovi k narozeninám a natočil video, ve kterém popisoval, jak mohou lidé vyhrát ceny.

Foto: instagram.com

Legislativa a energetické nápoje

Diskuze o zákazu prodeje energetických nápojů dětem mladším patnácti let probíhá v Poslanecké sněmovně. Tyto nápoje obsahují látky, které mohou být pro děti nebezpečné, což podporuje také mnoho lékařů a pediatrů. Navzdory tomu Tary nadále propaguje svůj energetický nápoj, aniž by řešil jeho složení.


Obvinění z kopírování

Tary čelí také obviněním z kopírování jiného youtubera, Filipa Zimy, známého jako Fizi, který nedávno představil svůj energetický nápoj. Lidé na Instagramu obviňují Taryho, že kopíruje nápady jiných influencerů. Tary na tato obvinění reagoval s humorem a pokračuje ve své propagaci.