Těžký život zesnulé Simony Postlerové: Vyprovodila manžela na onen svět, synovi diagnostikovali zákeřnou nemoc

Publikováno 8. 5. 2024
foto: facebook.com
foto: facebook.com

Simona Postlerová, oblíbená česká herečka, která nás nečekaně opustila v neděli ve věku 59 let, za sebou zanechala nejen bohaté umělecké dědictví, ale i život plný osobních bojů a tragédií. Osud jí přisoudil roli pečovatelky v dobách, kdy se musela vyrovnat s vážnými nemocemi blízkých.

„Byla to bolestivá zkušenost, když mi lékaři sdělili, že Zdeněk má rakovinu. Držela jsem ho za ruku, až do jeho posledního dechu,“ vzpomínala herečka v jednom ze svých posledních rozhovorů. Její manžel, hudebník Zdeněk Hrášek, prohrál svůj dlouhý boj s rakovinou oka a jater v roce 2016, což Simona nesla velmi těžce.

Jejich syn Damián, který trpí Aspergerovým syndromem, procházel během svého dospívání složitými zdravotními komplikacemi. Simona se věnovala jeho péči s obrovským nasazením, a to i v době, kdy se sama potýkala s vlastními životními zkouškami. „Můj syn je extrémně chytrý. Číst už začal v pěti letech, nejvíc ho bavily básničky a hodně poslouchal vážnou hudbu. Ale pak se vše změnilo. Jednou při snídani zkolaboval a začal se boj o jeho stabilizaci,“ popisovala herečka obtížný průběh jeho nemoci.

Simona se navzdory vlastním potřebám a profesním závazkům snažila být vždy přítomná a podporovat svou rodinu. Její životní příběh není jen o úspěchu na divadelních prknech a filmovém plátně, ale také o neochvějné rodinné soudržnosti a vzájemné podpoře v nejtěžších chvílích.

foto: facebook.com
foto: facebook.com

„Chtěla jsem pro něj to nejlepší, ale některé věci se prostě nedají ovlivnit. Snažila jsem se být silná, ale někdy je to nad lidské síly,“ uzavřela Simona v jednom ze svých posledních veřejných prohlášení.


Příběh Simony Postlerové tak zůstává nejen v paměti diváků pro její umělecké výkony, ale i jako připomínka její nezlomné vůle čelit životním nástrahám.