Václav Postránecký opustil tento svět před čtyřmi lety. Proč jeho rodina zničila jeho úctyhodnou sbírku

Publikováno 8. 5. 2023

Václav Postránecký a jeho manželka Helena spolu žili 54 let. V květnu 2019 herec, režisér a divadelní pedagog zemřel, prohrál boj s onkologickým onemocněním. Vdova po jeho smrti v jejich domě téměř nic nezměnila, většina jeho věcí zůstala na stejných místech.

„Vše je na svém místě, jen to víno jsme mu vylili,“ řekla pro Aha! bývalá baletka Helena Postránecká. Slavný herec si před lety v Mikulově pronajal vinný box, kde se lidé starali o jeho archivní vína. Jeho sbírka byla úctyhodná.

Rodina se ale o jeho vína nestarala, nechodili tam, tak to zrušili. Jeho příbuzní některá vína vypili, ale zkažená vína vylili. Podle vdovy by je za to asi Václav Postránecký zabil.

Helena žije v Říčanech, kde se stará o vysněný dům zesnulého manžela. Není to snadná věc, ale nestěžuje si.

„Jsem tu ale šťastná a Václava tu pořád mám. Na jeho pracovnu nikdo nesmí sáhnout,“ dodala pro Aha! Postránecká. Prozradila, že tam nechala jeho věci jako hrnek, buddhy a další věci, díky tomu má svého muže „stále na očích“. Rozhodla se také tato místa vyfotografovat.


Václav Postránecký / Zdroj: youtube.com

Něco však změnila, v jeho pracovně je nyní postel. Vysvětlila, že po operaci menisku nemohla chodit po schodech, a tak požádala své známé, aby přesunuli její postel do prvního patra.