Víte, čím se dnes živí Ariana Richardsová z Jurského parku? Krásná čtyřicátnice to dnes válí jinde!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Vavřinec, zítra Zuzana

Svátek má Vavřinec, zítra Zuzana


Víte, čím se dnes živí Ariana Richardsová z Jurského parku? Krásná čtyřicátnice to dnes válí jinde!

Publikováno 9. 5. 2021
Autor:

+ 9 fotek+ 9 fotek

Americká herečka Ariana Richardsová (41) se na začátku 90. ukázala ve filmu Jurský park, který je zrežírován oscarovým režisérem Stevenem Spielbergrem (74). Vystupovala jako mladá dívka Alexis (Lex) Murphyová, která se svým bratrem bojovala o život v parku s dinosaury. Z filmu je známá jako malá blonďatá holčička, ze který je nyní dospělá žena, která se už nevěnuje herectví, ale v uměleckém odvětví zůstala. 

V thrilleru Into the Homeland z roku 1987 si herečka Ariana Clarise Richardsová střihla roli. Ovšem osudová příležitost se objevila až na začátku 90. let. V tomto filmu si zahrála Alexis Murphyovou, vnučku zakladatele prehistorického parku s žijícími dinosaury, multimilionáře Johna Parkera Hammonda.

„Je to film, který když vyšel, oslovil hodně lidí. Bylo mi tehdy 12 let, během natáčení 13. Nebyla jsem připravená na to, že mě bude poznávat obrovské množství lidí. Steven Spielberg byl opravdu přátelský, povídali jsme si a dobře se bavili a na konci setkání se mě zeptal, co dělám v létě. Bylo neuvěřitelné do toho vstoupit jako dítě. Samozřejmě se vyskytly problémy, s nimiž jsme se setkali jako například hurikán, který zasáhl ostrov Kauai (ostrov v Tichém oceánu, pozn. red.) během natáčení,“ se svěřila se svými zážitky Ariana Richardsová v rozhovoru pro Interviewmagazine.com.

Role ve filmech, ceny ceny Favourite Newcomer nebo Bambi Awards ji velmi proslavily, a i přes to se časem začala věnovat malířství, ke kterému má velmi blízko. V Pasadeně v Kalifornii vystudovala Art Center College of Design a v roce 2002 dokonce se stala na plný úvazek výtvarnicí. Mezi její vzory spadá Claude Monet, John Williams Waterhouse nebo John Singer Sarget. Díky malířství dostala také několik cen, a to v soutěži Národních profesionálních malířů za její obraz se jménem Dáma z dálií a také roku 2006 se stala vítězkou Oil Painters of America díky dílu Pomněnka.

Její tvář se objevila v pokračování natáčení Ztracený svět: Jurský park. Dohromady se si zahrála ve 30 filmech a její poslední herecká postava byla Donny v hororu Battledogs z roku 2013. Větší vroucnost našla v malířství a díky zkušenostem v něm nadále pokračovala. Jejím životním mottem je: Jděte za svými sny, budu vám fandit! Nyní je herečce 41 let a od natáčení Jurského parku, které dělí několik desítek let, je pořád ve skvělé kondici. V lednu roku 2013 v Oregonu uzavřela manželství s irským kaskadérem a vojákem obranných sil Markem Boltonem. Spolu mají pětiletou dceru a tvoří krásnou rodinu. 

Přesvědčte se o tom sami v galerii níže.