Novinkov.cz

Novinkov.cz

kalendář jmen
Publikováno 13.9.2016

Otec šel do sklepa pro brambory. Když se nevracel, šla za ním skoro celá rodina… Všichni zemřeli 

Brambory jsou ve skoro každé zemi základem stravy. Mnoho z nás je skladuje nejčastěji ve sklepě. Málokdo ale ví, že syrové brambory obsahují látky, které mohou člověku vážně ublížit. Obsahují alkaloid solanin a kro mě toho je to rostlina z čeledi lilkovité, tudíž produkuje toxické alkaloidy.

Tento příběh se stal v ruském městě Laiszewo v roce 2014. Všechno to začalo tím, že otec 8leté Marie, Mikhail, šel do sklepa pro brambory. Dlouho se ale nevracel, tak se po něm šla jeho žena podívat. Bohužel ani ona se ale dlouho nevracela. Do sklepu se po nich šel tedy podívat jejich 18letý syn Georgy, kterému se to bohužel také stalo osudným. Všichni tři se nevraceli, tak se babička Iraida rozhodla zavolat souseda a poprosit ho, aby se tam šel podívat, že se něco muselo stát. Soused se ale také nevracel, tak se tam šla podívat i babička. Až poté ale přišla další pomoc, které se naskytl opravdu hrozivý pohled…

 

Nakonec se tam šla podívat i malá Maria, která uviděla něco hrozného. Celá její rodina tam ležela mrtvá. Všichni se totiž otrávili jedovatými plyny, které se uvolňovaly ze shnilých brambor. Naštěstí pro dívku už nebyla koncentrace plynu tolik vysoká, když vstoupila do sklepa.

 

 
Pro mnohé z nás je tak překvapující skutečnost, že i hnijící brambory dokážou uvolňovat jedovaté plyny. Bohužel tato rodina se o tom přesvědčila tím nejhorším způsobem.