Chlapec se stal dárcem krve pro svou sestru. Když leželi vedle sebe, lékařům položil otázku, na kterou nikdy nezapomenou!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Petr, Pavel, zítra Šárka

Svátek má Petr, Pavel, zítra Šárka


Chlapec se stal dárcem krve pro svou sestru. Když leželi vedle sebe, lékařům položil otázku, na kterou nikdy nezapomenou!

Publikováno 18. 5. 2022
Autor:

Tento příběh vyprávěl světu lékař jménem Jim Clark. Jeho pacientka, pětiletá Lizzie, nutně potřebovala transfúzi krve. Lékaři pochopili, že nejlepším dárcem pro holčičku bude její dvojče. Nejen proto, že mají stejnou krevní skupinu, ale také proto, že on sám předtím překonal stejnou nemoc a úplně se uzdravil. Jeho krev obsahovala protilátky, které mohly Lizzie zachránit život.

Když se lékař zeptal chlapce, jestli je ochoten podělit se o svou krev se svou sestrou, chlapec nejprve váhal. Potom doktor vysvětlil, že toto je jediný způsob, jak zachránit Lizzy, a chlapec souhlasil. Ale ani lékař, ani rodiče v té chvíli nevěděli, že dítě zcela nerozumí tomu, co je od něho požadováno.

Lékaři provedli transfúzi krve. Dvě dvojčata ležela vedle sebe a lékař si s uspokojením všiml, že Lizzina tvář se vrací do červena. Když byl zákrok dokončen, chlapec se najednou velmi vážně podíval na lékaře a položil otázku, na kterou nikdy nezapomene.

(Otevřete si pokračování článku níže)

⇊ Článek si OTEVŘETE níže ⇊