DNES V ZOO: Umírající ošetřovatel dostává královské sbohem od zvířat, o která se celý život staral. Tak fantastickou reakci od nich nečekal (VIDEO)
Novinkov.cz

Dnes má svátek Ivan, zítra Adriana

Svátek má Ivan, zítra Adriana


DNES V ZOO: Umírající ošetřovatel dostává královské sbohem od zvířat, o která se celý život staral. Tak fantastickou reakci od nich nečekal (VIDEO)

Publikováno 31. 5. 2022
Autor:

Muž byl upoután na nemocniční lůžko a už mu nezbývalo moc času. Měl ale jedno přání. Chtěl se znovu podívat za zvířaty do zoo.

Mario Ejis dělal ošetřovatele v ZOO Diergaarde Blijdorp v Rotterdamu v Nizozemsku více než 20 let. Během té doby tam nasbíral nejen spoustu zkušeností, ale především hodně krásných vzpomínek. Také se vytvořil skutečné pouto s většinou zvířat, o které se staral. Také tam sem tam dělal údržbáře. Zkrátka by se bez něj tato zoo neobešla.

Měl poslední přání

O několik let později byla Mariovi bohužel diagnostikována rakovina v terminálním stádiu. Bohužel už nemohl pracovat, ale v roce 2014 řekl, že má jedno jediné poslední přání. Chtěl ještě jednou a naposledy navštívit zoo a všechny zvířata tam. Lékaři prvně přemýšleli, jestli je to dobrý nápad, ale nakonec naštěstí svolili a jeho přání mu splnili.

Když se dostali k žirafám, stal se opravdový zázrak. Žirafy totiž vycítili, že s jejich kamarádem není něco v pořádku a tak se k Mariovi chovaly velmi opatrně. Jemně se ho dotkly hlavami a byly vidět jejich smutné oči. Jako by přesně věděly, co se s jejich ošetřovatelem děje. Jedna žirafa mu dokonce dala polibek na rozloučenou.

 

 

(Otevřete si pokračování článku níže)

⇊ Článek si OTEVŘETE níže ⇊