Jak z kadeřnictví! 10 TOP tipů, které by měla znát každá žena, která si barví vlasy sama!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Ivan, zítra Adriana

Svátek má Ivan, zítra Adriana


Jak z kadeřnictví! 10 TOP tipů, které by měla znát každá žena, která si barví vlasy sama!

Publikováno 18. 5. 2022
Autor:

Ne každá žena preferuje barvení vlasů u odborníka. Přestože je to příjemný a efektivní způsob, bývá často i ten nejdražší. Mnohé z nás ať už z časových nebo jiných důvodů si raději barvíme vlasy samy doma, popřípadě nám s tím pomůže nějaký rodinný příslušník.

Dnešní barvy mají tu výhodu, že jsou mnohem kvalitnější než ty z minulosti. Moderní barvy dokážou vlasy nejen zabarvit ale také vyživit. Proto je výběr správné barvy tak důležitý. V tomto článku vám přinášíme několik užitečných tipů, jak si správně barvu vybrat a jak si ji co nejlépe nanést.

TYP BARVY:
Možná bude pro vás novinkou, že barvy se dělí na čtyři základní typy: blond, fyzikální, chemické a přírodní. Jejich rozdíly spočívají především v různorodosti barevné škály, pevnosti a hloubce vniknutí barvy do vlasů.

Blond barvy:
Tyto barvy odbarví vlasy ve třech tónech a to tak, že odstraní z vlasů jejich přírodní pigment. Ten dokáží odstranit díky tomu, že obsahují 6 a více procentní peroxid. Aplikují se na suché a mastné vlasy a to 3 až 5 cm od kořínků. Nezapomínejte při tom, že kořínky barvíme nakonec. Tuto směs není nikdy nutné upravovat ani do ní přidávat vodu, šampon nebo balzám.

(Otevřete si pokračování článku níže)

⇊ Článek si OTEVŘETE níže ⇊