Matka se dopustila drobné chyby, kvůli které zažila nejhorší okamžik v životě. Nyní varuje všechny rodiče, aby si dávali pozor!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Vavřinec, zítra Zuzana

Svátek má Vavřinec, zítra Zuzana


Matka se dopustila drobné chyby, kvůli které zažila nejhorší okamžik v životě. Nyní varuje všechny rodiče, aby si dávali pozor!

Publikováno 15. 5. 2022
Autor:

Malý čtyřletý Jake, vychovaný k vědomí, že si nemá povídat s cizími lidmi, či odcházet od svých rodičů, plaše kráčel držíc svou mámu za ruku po přeplněné pláži. Jakeova máma Lucinda se dopustila drobné chyby, o které by si nikdo nebyl pomyslel, že by mohla tak drasticky změnit situaci. Žena chtěla něco zvednout ze země, pustila tedy synovu ruku a sehnula se. Když se však zvedla zpátky na nohy, její potomka nikde nebylo.

Povzbuzující myšlenkou pro ni bylo, že se určitě nemohl dostat daleko. Prvotní věc, kterou v takové situaci začne člověk dělat, je křičet jméno ztraceného. Může to znít jakkoli hystericky, mezi lidmi nemá jinou možnost. Lucindu slyšel jistý kadet spolu se svojí skupinou kadetů a okamžitě se jí dali na pomoc.

Začali kráčet mezi lidi a ptát se, jestli neviděli chlapce. Čtyřletý, světlé vlasy, červené tričko. Někdo si ho snad všimnout musel! A skutečně ho po čtvrt hodině nedaleko pláže našli. Podle informací se únosce v bílém tričku chytil příležitosti, chytil Jakea za ruku a vedl ho pryč s cílem ukázat mu skutečnou raketovou loď. Malé dítě neví, kdy mu lžeme, ne když vyrůstá v upřímné domácnosti.


Jelikož únosce věděl, že vedle hlasitých výkřiků na pláži nezůstane nepovšimnutý, nechal ho tedy na místě a tiše odešel z místa, kde chlapce nechal samého. Dokázal nám, že ukrást někomu dítě na ulici či na přeplněném místě, jako například pláž, není vůbec složité.

Lucinda uvedla nejzákladnější příklad toho, co uděláme v momentě, kdy zjistíme, že dítě není v naší přítomnosti. Je to to nejjednodušší, co můžeme v takové situaci udělat, a pokud se ztracený nachází opravdu jen kousek dál, tak i velmi účinné. Určitě by to měla být jedna z prvních věcí, které uděláme, když se nám dítě náhodou ztratí. Zároveň s tímto krokem je velmi důležité požádat lidi o pomoc. „Více hlav, více rozumu,“ tím bychom se měli řídit hlavně v takových nebezpečných situacích.

Myslete na tyto prvotní rady, a také na to, že naše dítě není ještě obranyschopné. Opravdu se únosy nezletilých dějí po celém světě nespočet.

zdroj: bajecnezeny.sk